Skrýt nabídku

Aktualizace: Omezení vstupu do lesa nabyla platnosti

České Švýcarsko, 1. 11. 2018 – Dočasná vyloučení vstupu do lesa kvůli trvajícímu požárnímu nebezpečí vstoupila v uplynulých dnech v platnost.

  • Pro území NP České Švýcarsko je vstup vyloučen s výjimkou značených turistických cest. Omezení platí do 30. listopadu 2018.
  • V lesních hospodářských celcích spravovaných Lesy ČR spadajících pod působnost obcí s rozšířenou působností Děčín a Ústí nad Labem je na území CHKO Labské pískovce vstup dočasně vyloučen plošně (v působnosti obce Děčín do 30. 11. 2018, v působnosti obce Ústí nad Labem do konce ledna) .

Příslušná rozhodnutí rad obcí s rozšířenou působností III. stupně najdete zde:

 

*** Dřívější zpráva: ***

Správa parku opět zažádala o vyloučení vstupu do lesa

České Švýcarsko, 24. 10. 2018 – Podruhé v letošním roce zažádala Správa Národního parku České Švýcarsko pověřené obce Děčín, Rumburk a Varnsdorf o vyloučení vstupu do lesů v souvislosti s vysokým požárním nebezpečím. Omezení vstupu má trvat do konce listopadu, pokud nezačne významněji pršet.

Navzdory chladnějšímu počasí je v lesích stále sucho a i přes občasné srážky proschlá lesní hrabanka může snadno zahořet. Paradoxem je, že pouze 3 z dosavadních devíti letošních zahoření na území národního parku vznikla během letních veder. Ke zbývajícím šesti událostem došlo právě ve druhé polovině září a během října.

Vyloučení vstupu do lesa nedotkne značených turistických cest. Ty mohou návštěvníci nadále využívat k návštěvám území národního parku.


Požářiště z 21. září 2018: Oheň v porostu nedaleko Vlčí Hory vznikl následkem lidské nedbalosti. V lese je stále velké sucho, a to i přes občasný déšť. Foto: Tomáš Salov

Nepřehlédněte!

Hledáme nové kolegyně/nové kolegy:

Ředitel/ka ekonomického odboru
Asistent/ka


DOČASNÉ VYLOUČENÍ VSTUPU DO LESA

Na území NP České Švýcarsko byl vyhlášen dočasný zákaz vstupu do lesů. Toto omezení se netýká značených turistických stezek. Zákaz vstupu platí do 30. 11. 2018.

Na území CHKO Labské pískovce platí na základě žádosti Lesů ČR (Lesní správa Děčín) zákaz vstupu do lesů na celém území, tedy včetně značených turistických stezek. Na území okresu Děčín platí zákaz do 30. 11. 2018 a na území okresu Ústí nad Labem do 23. 1. 2019 nebo do odvolání.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation