Skrýt nabídku

Aktuální průchodnost cest v národním parku

České Švýcarsko, 12. 4. 2017 – Před nastávající turistickou sezónou na území národního parku České Švýcarsko pokračují opravy některých cest zahájené v loňském roce a současně opravy cest poškozených v souvislosti s nezbytnými lesnickými zásahy.

Česká silnice – částečně uzavřena do cca do poloviny května
Probíhá vytváření haťových úseků cesty v extrémně podmáčených oblastech, cesta je uzavřena od odbočky směrem Na Tokání až k hraničnímu mostku v Zadních Jetřichovicích. Přejezd na jízdních kolech po cyklotrase 3030 v první etapě nebude možný. Pěší turisté mohou využít zeleně značenou turistickou cestu směrem k Panenské jedli (tzv. Jankova cesta). Aktuální situaci znázorňuje přiložená mapka.

Práce budou postupovat od hraničního mostku v Zadních Jetřichovicích směrem k odbočce Na Tokání (Táborový důl) tak, aby co nejdříve byla obnovena návaznost České silnice na Hluboký důl (směr Mezní Louka). O postupu prací bude správa národního parku informovat.

Cesta z Jetřichovic (Strarý mlýn) k Dolskému mlýnu – průchozí s omezením
Probíhá úprava povrchu cesty a oprava svodnic, cesta je s opatrností průchozí pro pěší i průjezdná pro cyklisty. Předpokládané dokončení v týdnu po Velikonocích.

Soorgrund v části modře značené turistické stezky – průchozí s omezením
Probíhá oprava cesty po nutných lesnických opatřeních, předpokládané dokončení v posledním dubnovém týdnu. Průchod vyžaduje kvalitní terénní obuv.

Cesta k Pravčické bráně v úseku Tři Prameny – Pravčická brána – průchozí s omezením
Pokračuje oprava a úprava povrchů, cesta je průchozí, lokální omezení z důvodu provádění prací.

Správa národního parku návštěvníkům děkuje za pochopení pro realizované předsezónní opravy.


Česká silnice: Aktuální situace (12. 4. 2017) v souvislosti s realizací haťových úseků v silně podmáčených oblastech. Mapa ke stažení ve vyšším rozlišení ZDE.

Omezení vstupu

Na základě nařízení měst Rumburk a Varnsdorf je po vichřici Herwart vyloučen vstup do lesů v NP České Švýcarsko z důvodu vysokého nebezpečí úrazu. Podrobnosti ZDE. 


Probíhají opravy na modré TZT z Vysoké Lípy k Dolskému mlýnu. Probíhá výměna dřevěných prahů za kamenné, stezka je uzavřena.


Omezení vstupu do Divoké soutěsky. Více informací zde.

Blížící se události
Nepřehlédněte!

Nenechte si ujít výstavu "Lesy národního parku České Švýcarsko". Vice informací zde.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation