Skrýt nabídku

Altán pro ekovýchovu předán do užívání

České Švýcarsko, 26. 6. 2017 – V pátek, 23. 6. 2017, byl uveden do provozu nový altán pro ekovýchovu v areálu sídla Správy národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě. Dřevostavba najde různorodé využití zejména v období od jara do podzimu. Poslouží nejen jako suchá základna pro dětské oddíly Junior Ranger v případě nepřízně počasí, ale také při pořádání přednášek, školení či jiných akcí pro veřejnost. Stavba zároveň vytvořila jádro budoucího venkovního ekovýchovného areálu v zahradě, který postupně vzniká.

Interiér altánu lze díky posuvným stěnám přizpůsobovat počasí i způsobu využití, a dokáže se proměnit ze vzdušného přítřešku v uzavřenou učebnu. Stavba je dále vybavena vegetační střechou či fotovoltaickým systémem, který ji činí nezávislou na přípojce elektrického vedení. Samozřejmostí je také bezbariérový přístup.

Předání altánu do užívání proběhlo v rámci zasedání Rady národního parku České Švýcarsko, pásku symbolicky přestřihli předseda rady parku Libor Hort, starosta města Krásná Lípa Jan Kolář a ředitel správy NP České Švýcarsko Pavel Benda.

Peníze na výstavbu altánu v objemu 2 mil. korun poskytlo Ministerstvo životního prostředí, stavbu realizovala Stavební firma Bardzák s.r.o.


Nový altán pro ekovýchovu: Bezbariérová dřevostavba s vegetační střechou tvoří základ vznikajícího venkovního areálu pro ekologickou výchovu a najde široké uplatnění při pořádání akcí pro veřejnost. Foto: Tomáš Salov

Předáno do užívání: Pásku přestřihli (zleva) Jan Kolář, starosta města Krásná Lípa, Libor Hort, předseda Rady NP České Švýcarsko a Pavel Benda, ředitel Správy NP České Švýcarsko. Foto: Václav Sojka

Přípitek v novém altánu: Hosté symbolicky připili na úspěšný provoz ekovýchovného zařízení nealkoholickým nápojem. Foto: Václav Sojka

Omezení vstupu

Omezení vstupu do Divoké soutěsky. Více informací zde.


Od 11. září 2017 bude probíhat oprava červěně značené trasy v úseku od bývalé ozdravovny v Jetřichovicích k odbočce na Mariinu skálu. Cesta bude s omezením průchodná, dbejte prosím zvýšené opatrnosti a případných pokynů realizační firmy či zaměstnanců Správy NP.

Nepřehlédněte!

Navštivte výstavu "Galerie rozmanitosti Podyjí". Více infromací zde.


Nenechte si ujít výstavu "Lesy národního parku České Švýcarsko". Vice informací zde.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

CHKO Labské pískovce

Park Narodowy Gór StołowychEUROPARC Federation