Skrýt nabídku

Altán pro ekovýchovu předán do užívání

České Švýcarsko, 26. 6. 2017 – V pátek, 23. 6. 2017, byl uveden do provozu nový altán pro ekovýchovu v areálu sídla Správy národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě. Dřevostavba najde různorodé využití zejména v období od jara do podzimu. Poslouží nejen jako suchá základna pro dětské oddíly Junior Ranger v případě nepřízně počasí, ale také při pořádání přednášek, školení či jiných akcí pro veřejnost. Stavba zároveň vytvořila jádro budoucího venkovního ekovýchovného areálu v zahradě, který postupně vzniká.

Interiér altánu lze díky posuvným stěnám přizpůsobovat počasí i způsobu využití, a dokáže se proměnit ze vzdušného přítřešku v uzavřenou učebnu. Stavba je dále vybavena vegetační střechou či fotovoltaickým systémem, který ji činí nezávislou na přípojce elektrického vedení. Samozřejmostí je také bezbariérový přístup.

Předání altánu do užívání proběhlo v rámci zasedání Rady národního parku České Švýcarsko, pásku symbolicky přestřihli předseda rady parku Libor Hort, starosta města Krásná Lípa Jan Kolář a ředitel správy NP České Švýcarsko Pavel Benda.

Peníze na výstavbu altánu v objemu 2 mil. korun poskytlo Ministerstvo životního prostředí, stavbu realizovala Stavební firma Bardzák s.r.o.


Nový altán pro ekovýchovu: Bezbariérová dřevostavba s vegetační střechou tvoří základ vznikajícího venkovního areálu pro ekologickou výchovu a najde široké uplatnění při pořádání akcí pro veřejnost. Foto: Tomáš Salov

Předáno do užívání: Pásku přestřihli (zleva) Jan Kolář, starosta města Krásná Lípa, Libor Hort, předseda Rady NP České Švýcarsko a Pavel Benda, ředitel Správy NP České Švýcarsko. Foto: Václav Sojka

Přípitek v novém altánu: Hosté symbolicky připili na úspěšný provoz ekovýchovného zařízení nealkoholickým nápojem. Foto: Václav Sojka

Omezení vstupu

UPOZORNĚNÍ: S ohledem na pokračující odstraňování následků vichřice zůstávají i nadále uzavřeny zelená TZT ve Studáneckém dole a úsek Köglerovy naučné stezky kolem Plačtivých kamenů (včetně přístupu od Malého Vlčího potoka).


Omezení vstupu do Divoké soutěsky z důvodu opravy galerií. Více informací zde.

Nepřehlédněte!

Nenechte si ujít výstavu "Lesy národního parku České Švýcarsko". Vice informací zde.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation