Skrýt nabídku

Areál Pravčické brány provozovatel přes zimu uzavře

Hřensko, 1. 11. 2011 – Podle sdělení firmy PAAL s.r.o., která provozuje restauraci “Sokolí hnízdo” pod Pravčickou bránou, bude areál restaurace od 1. 11. 2011 do konce března 2012 z důvodu údržby pro návštěvníky uzavřen. Přístupná nebude ani vyhlídka naproti Pravčické bráně, neboť jediná přístupová cesta vede přes pozemek v majetku PAAL s.r.o.

Turisté po dobu uzavření areálu budou moci Pravčickou bránu vidět pouze z “podhledu”, nejblíže se dostanou ke vstupu do stavby restaurace Sokolí hnízdo.

Budova Sokolího hnízda a přilehlé pozemky, přes které vede přístup pod oblouk Pravčické brány a k vyhlídkám naproti ní, byly privatizovány v 90. letech minulého století, před vznikem Národního parku České Švýcarsko. Ten byl založen až později, v roce 2000.

Omezení vstupu

Ve čtvrtek 18.ledna večer mezi 18. a 22. hodinou postihla oblast NP České Švýcarsko vichřice. Opět popadalo mnoho stromů a cesty ani porosty v NP nejsou bezpečné. Chystanou návštěvu prosím odložte. Na zprůchodnění cest pracujeme. Podrobnosti připravujeme.


Omezení vstupu do Divoké soutěsky z důvodu opravy galerií. Více informací zde.

Nepřehlédněte!

Nenechte si ujít výstavu "Lesy národního parku České Švýcarsko". Vice informací zde.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation