Skrýt nabídku

Čerstvě z tiskárny: Infomateriály pro návštěvníky i místní

Českosaské Švýcarsko, 17. 4. 2014 – S blížícím se oficiálním zahájením turistické sezóny se do regionálních informačních středisek dostávají také čerstvě vydané informační materiály. Správa národního parku České Švýcarsko připravila nové vydání zpravodaje České Švýcarsko, tématicky laděného k 50. výročí ochrany Pravčické brány a 10. výročí vzniku ptačí oblasti Labské pískovce. Svůj prostor si však ponechaly také tradiční rubriky.Detailní přehled o dění v nadcházející sezóně poskytne brožura Akce pro veřejnost 2014, která obsahuje bližší informace o konání pěti desítek exkurzí, přednášek, výletů či oslav.


Užitečným pomocníkem pro všechny výletníky je brožura Turistické jízdní řády 2014, která vyšla v kooperaci celé řady partnerů v Českosaském Švýcarsku. Výběr z jízdních řádů je přizpůsoben potřebám výletníků tak, aby plánování tras bylo co nejjednodušší. Brožura vybízí návštěvníky k poznání výhod nezávislosti na osobní automobilové přepravě.

Veškeré infomateriály návštěvníci získají nejpozději po oficiálním zahájení turistické sezóny (v posledním dubnovém týdnu) v regionálních informačních centrech. Zpravodaj České Švýcarsko a Akce pro veřejnost jsou k dispozici také ke stažení na www.npcs.cz, v sekci Pro návštěvníky i místní - Publikace ke stažení (nebo kliknutím na titulní stránku v tomto článku). 

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality jak v NP České Švýcarsko, tak v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde: http://www.npcs.cz/prosime-nerusit-hnizdime


Po vichřici ze dne 10. 3. 2019 je dočasně MIMO PROVOZ lesní areál RYSÍ STEZKA na Mezní Louce. Děkujeme za pochopení.

Nepřehlédněte!


 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation