Skrýt nabídku

Děčín, 16. 10. 2014

Konference Invazní druhy v chráněných oblastech / Invasive Pflanzenarten in Schutzgebieten

CZ: Seminář na téma Invazní rostliny v chráněných územích se konal na Zámku v Děčíně ve dnech 16.-17. října 2014 za účastí 80 odborníků z akademické i ochranářské sféry z Česka, Polska, Saska a Bavorska.

Seminář spolupořádaly: Správa národního parku České Švýcarsko, NationalparkZentrum Sächsische Schweiz, Europarc ČR, Český národní komitét programu MaB UNESCO, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Partnerem akce byl Zámek Děčín.

DE: Die Veranstaltung Invasive Pflanzenarten in Schutzgebieten fand am 16. bis 17. Oktober 2014 im Schloss Děčín unter Teilnahme von 80 Fachleuten aus akademischer Sphäre und dem Naturschutz aus Tschechien, Sachsen, Polen und Bayern statt.

Veranstalter des Seminars waren: Nationalparkverwaltung Böhmische Schweiz, NationalparkZentrum Sächsische Schweiz, Europarc ČR, Tschechisches Komitee des nationalen Programms MaB UNESCO, Agentur für Natur- und Landschaftsschutz der Tschechischen Republik. Partner der Veranstaltung war das Schloss Děčín.  

Program / Programm (PDF, 286 kB) 

Omezení vstupu

Z důvodu likvidace následků větrných kalamit je vstup do lesa na území NP České Švýcarsko omezen pouze na síť značených turistických cest. Děkujeme za pochopení. Podrobnosti najdete ZDE.


Z důvodu nebezpečí pádu stromů jsou uzavřeny následující značené turistické cesty: modrá z obce Rynartice směrem Na Tokání a žlutá od skalního hrádku Šaunštejn ve směru Mezní Louka.


Omezení vstupu do Divoké soutěsky z důvodu opravy galerií. Více informací zde.

Nepřehlédněte!


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation