Skrýt nabídku

Den dětí s národními parky se vydařil

České Švýcarsko, 1. 6. 2016 – V sobotu, 21. 5. 2016 se v zahradě Správy národního parku České Švýcarsko uskutečnil již tradiční den dětí s národními parky a celé sobotní slunečné odpoledne tak opět patřilo dětem a jejich rodičům. Pro Krásnolipáky i přespolní přichystaly Správy národních parků České a Saské Švýcarsko a České Švýcarsko, o.p.s. odpoledne plné zábavy i ponaučení. Pro návštěvníky byly připraveny rukodělné dílny, lanová opičí dráha, soutěže od dětí z krásnolipského oddílu Junior Ranger, lov hmyzu a další zábavné aktivity.

Krásné počasí a pohodová atmosféra přímo vybízely strávit celé odpoledne v areálu Správy NP, který začíná pomalu naplňovat původní myšlenku, aby se z areálu stalo příjemné místo pro trávení volného času zvídavých návštěvníků. Zelené travnaté plochy umožnily uvelebit se v trávě a pozorovat hemžení dětí v areálu, neposečené trávníky ukázaly pestrost bylin rostoucích na našich zahradách. Les v zadní části areálu i vzrostlé lípy s javory v centrální části dovolily všem „zimomilným“ návštěvníkům skrýt se v jejich stínu, když slunko vystoupalo vysoko na oblohu a začalo hřát.

Den dětí s národními parky byl součástí celoevropských oslav Evropského dne chráněných území, který připadá na 24. května, tentokrát s mottem: chuť přírody. Návštěvníci tak mohli v letošním roce ochutnávat Českosaské Švýcarsko nejenom pomocí svých chuťových pohárků, když se zakousli do perníčků, marcipánu či vlastnoručně vyrobených čokoládových bonbonů, ale ochutnali také Českosaské Švýcarsko i ostatními smysly, když brouzdali trávou při lovu hmyzu a číhali na svůj úlovek, prolézali lanovou opičí dráhu jako plch zahradní při svých cestách za potravou.

Akce byla spolufinancována v rámci projektu "Bádání a objevování v přírodě", které podpořily Nadace ČEZ a MŽP ČR a projektu "Návrat divočiny do Českého Švýcarska", který realizuje České Švýcarsko o.p.s. do konce roku 2017 za podpory SFŽP ČR a MŽP.


Text a fota: Jakub a Jarmila Judovi

Omezení vstupu

Na základě nařízení měst Rumburk, Varnsdorf a Děčín je po vichřici Herwart vyloučen vstup do lesů v NP České Švýcarsko s výjimkou značených turistických cest,  z důvodu vysokého nebezpečí úrazu. Podrobnosti ZDE. 

UPOZORNĚNÍ: S ohledem na pokračující odstraňování následků vichřice zůstávají i nadále uzavřeny zelená TZT ve Studáneckém dole a úsek Köglerovy naučné stezky kolem Plačtivých kamenů (včetně přístupu od Malého Vlčího potoka).


Omezení vstupu do Divoké soutěsky z důvodu opravy galerií. Více informací zde.

Blížící se události
Nepřehlédněte!

Nenechte si ujít výstavu "Lesy národního parku České Švýcarsko". Vice informací zde.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation