Skrýt nabídku

Děti zkoumaly v národním parku vodu

Krásná Lípa, 10.8.2017 - Novou venkovní učebnu v areálu Správy národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě vyzkoušeli v druhé polovině července účastníci pětidenního přírodovědného programu, který společně uspořádaly České Švýcarsko o.p.s. a Správa národního parku České Švýcarsko.

Letošního programu, který byl zaměřen na téma „Voda kolem nás i v nás“, se zúčastnilo 24 dětí, které se během akce seznamovaly s devíti poselstvími od "studánkové víly". Účastníci poznávali vodu z nejrůznějších pohledů, podnikli výlet k pramenům Křinice či k vodní nádrži Chřibská, která je zdrojem pitné vody pro zdejší region. Tam měly děti příležitost seznámit se s povoláním hrázného a podívat se, kudy a jak vede voda z přehrady dál k úpravě. Na mnohem menší Kyjovské přehradě zase děti odchytávaly a zkoumaly drobné vodní živočichy.

V rámci českoněmecké spolupráce připravili pro účastníky akce jeden program i pracovníci z Naturschutzzentrum Neukirch. České i německé děti tak společně objevovaly naučnou stezku v okolí Valtenbergu a vyzkoušely si nejrůznější vodní hrátky u zdejšího potoka, kde je zbudované přírodní hřiště s vodním mlýnem, pumpou apod.

Za nepřízně počasí mohly děti využít prostory nové učebny v areálu Správy národního parku, kde tvořily, nebo si poslechly vyprávění o "mořských tulácích" lososovi a úhořovi.

Pětidenní program pro děti byl realizován díky projektu České Švýcarsko přátelské školám, který podpořil SFŽP a MŽP ČR.

Na naučné stezce nedaleko Valtenbergu (Sasko). Foto: Jarmila Judová


U vodní nádrže Chřibská. Foto: Jarmila Judová

Omezení vstupu

Omezení vstupu do Divoké soutěsky. Více informací zde.

Nepřehlédněte!

Navštivte výstavu "Galerie rozmanitosti Podyjí". Více infromací zde.


Nenechte si ujít výstavu "Lesy národního parku České Švýcarsko". Vice informací zde.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation