Skrýt nabídku

Dobrovolníci opět čistili Kamenici od odpadů

České Švýcarsko, 22. 7. 2016 – V sobotu, 16. 7. 2016 ve Ferdinandově soutěsce a v neděli 17. 7. 2016 v soutěsce Ve Strži se zúčastnilo 3. a 4. letošní brigády (CITO eventu) celkem 40 hráčů celosvětové hry Geocaching, z toho 6 děti. V sobotu dobrovolníci vysbírali celkem 6 pytlů odpadu plus několik polystyrenových a plastových desek. V neděli to byly 4 pytle s odpadem a za velikého úsilí byla u Rennetova kříže rozřezána, vyproštěna a odnesena 1000 litrová plastová nádrž. Dvě pneumatiky od nákladního auta tamtéž bude ještě třeba rozřezat na 3 - 4 kusy, aby je bylo možné odnést.

"Odpady ve Ferdinandově soutěsce byly bohužel čerstvého data," konstatuje organizátor úklkidů Petr Kočka, a dodává: "Množství odpadu zvláště ve Ferdinandově soutěsce je smutným svědectvím toho, jak lidé s odpady zacházejí."

Další brigádu plánují hráči Geocachingu na Křinici, a to v neděli 7.8.2016 v úseku Obere Schleuse - Zadní Jetřichovice.

Správa národního parku České Švýcarsko všem dobrovolníkum děkuje za vydatnou pomoc!


Čištění Kamenice: Řeka tentokrát vydala také tisícilitrovou plastovou nádrž. Foto: Petr Kočka

Čištění Kamenice: Pneumatiky od nákladního automobilu bude třeba rozřezat na menší kusy, aby bylo možné je odnést: Foto: Petr Kočka

Čištění Kamenice: Udržovat řeky v NP České Švýcarsko čisté od odpadů pomáhají hráči celosvětové hry Geocaching. Foto: Petr kočka

Omezení vstupu

Na základě nařízení měst Rumburk, Varnsdorf a Děčín je po vichřici Herwart vyloučen vstup do lesů v NP České Švýcarsko s výjimkou značených turistických cest,  z důvodu vysokého nebezpečí úrazu. Podrobnosti ZDE. 

UPOZORNĚNÍ: S ohledem na pokračující odstraňování následků vichřice zůstávají i nadále uzavřeny zelená TZT ve Studáneckém dole a úsek Köglerovy naučné stezky kolem Plačtivých kamenů (včetně přístupu od Malého Vlčího potoka).


Omezení vstupu do Divoké soutěsky z důvodu opravy galerií. Více informací zde.

Blížící se události
Nepřehlédněte!

Nenechte si ujít výstavu "Lesy národního parku České Švýcarsko". Vice informací zde.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation