Skrýt nabídku

Dobrovolníci opět pomáhali u Dolského mlýna

České Švýcarsko, 17. 7. 2014 – V sobotu, 12. 7. 2014, opět pomáhali dobrovolníci s údržbou areálu Dolského mlýna. Akce se zúčastnilo 23 brigádníků, kteří našli všestranné uplatnění:

1. Hotel: Dočištěna suť z patra objektu, odhaleny zbytky dámského WC, v dolní části pokračuje odhalování konstrukce chlebové pece
2. Stáj: Pokračuje vyklízení napadané zeminy a odpadků v prostoru mezi stájí a skálou (už pouhý 1 pytel opadků!!!!), nalezeno kamenné zakončení komínu, stěna k mlýnu je dokončena, koruna zdiva zajílována a pokryta vegetací, pokračuje se s opětovným vyzdíváním části čelní fasády s okénkem a hotovo je přizdění stojky portálu (ještě se bude nazdívat roznášecí oblouk a 1 řada zdiva nad překladem)

Mimo rámec brigádnické akce byly vybagrovány naplaveniny z náhonu (nános po loňské povodni) a smontována první třetina roštu, během 14 dnů by mělo začít dláždění prvních polí náhonu.

Správa NP České Švýcarsko děkuje všem dobrovolníkům za vydatnou pomoc!


"Docházka" dobrovolníků u Dolského mlýna: Na pomoc přišlo v sobotu, 12. 7. 2014 třiadvacet účastníků. Děkujeme! Foto: Natalie Belisová

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality v NP České Švýcarsko a v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde .


Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!
Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation