Skrýt nabídku

Dobrovolníci u Dolského mlýna i v Zadních Jetřichovicích

 České Švýcarsko, 25. 6. 2014 – V sobotu 21. června 2014 proběhla druhá letošní brigáda na Dolském mlýně, které se zúčastnilo 19 dobrovolníků. Z torza hotelu bylo vyvezeno 5 t suti, pokročily práce na konzervaci stěn bývalé stáje a vyklízení napadané zeminy v prostoru za její zadní fasádou. Z areálu byly odvezeny i tři pytle odpadků. Brigádníkům velký dík za jejich čas a odvedenou práci.

Všechny návštěvníky upozorňujeme, že v prostoru černé kuchyně mlýna došlo k částečnému vyřícení kamenů z dymníku (otvor v klenbě). Do doby než se tuto část podaří opravit, buďte, prosím, při průchodu černou kuchyní opatrní.


Foto: Natalie Belisová

V Zadních Jetřichovicích dobrovolníci pomáhali dne 7. 6. 2014. Pomocníků přišlo nejprve šest, přidali se však také náhodní "kolemjedoucí" cyklisté. Také jim patří poděkování za ochotnou pomoc při vyklízení suti z objektu zaniklé Křinické hospody.  


Foto: Natalie Belisová

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality jak v NP České Švýcarsko, tak v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde: http://www.npcs.cz/prosime-nerusit-hnizdime


Po vichřici ze dne 10. 3. 2019 je dočasně MIMO PROVOZ lesní areál RYSÍ STEZKA na Mezní Louce. Děkujeme za pochopení.

Nepřehlédněte!


 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation