Skrýt nabídku

Dobrovolníci u Dolského mlýna i v Zadních Jetřichovicích

 České Švýcarsko, 25. 6. 2014 – V sobotu 21. června 2014 proběhla druhá letošní brigáda na Dolském mlýně, které se zúčastnilo 19 dobrovolníků. Z torza hotelu bylo vyvezeno 5 t suti, pokročily práce na konzervaci stěn bývalé stáje a vyklízení napadané zeminy v prostoru za její zadní fasádou. Z areálu byly odvezeny i tři pytle odpadků. Brigádníkům velký dík za jejich čas a odvedenou práci.

Všechny návštěvníky upozorňujeme, že v prostoru černé kuchyně mlýna došlo k částečnému vyřícení kamenů z dymníku (otvor v klenbě). Do doby než se tuto část podaří opravit, buďte, prosím, při průchodu černou kuchyní opatrní.


Foto: Natalie Belisová

V Zadních Jetřichovicích dobrovolníci pomáhali dne 7. 6. 2014. Pomocníků přišlo nejprve šest, přidali se však také náhodní "kolemjedoucí" cyklisté. Také jim patří poděkování za ochotnou pomoc při vyklízení suti z objektu zaniklé Křinické hospody.  


Foto: Natalie Belisová

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality v NP České Švýcarsko a v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde .


Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!
Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation