Skrýt nabídku

Evropská noc pro netopýry 2009

Více než 90 účastníků, z toho na padesát dětí, se zúčastnilo Evropské noci pro netopýry, kterou připravily Správa NP České Švýcarsko společně s Českým svazem pro ochranu netopýrů a Správou CHKO Lužické hory. Bohatý večerní a noční program obsahující přednášku o netopýrech pod širým nebem, soutěže i ukázku živého netopýra byl připraven v přírodní rezervaci Vápenka u Krásné Lípy. „Milým překvapením byl velký zájem i množství otázek o životě těchto létajících savců,“ řekl Jakub Juda ze Správy NP České Švýcarsko, a dodal: „Návštěvníci se mimo jiné mohli seznámit s tím, co netopýry ohrožuje a obdrželi také rady, jak sami přispět k ochraně těchto vzácných tvorů.“ Evropská noc pro netopýry je akce pro širokou veřejnost, při které odborníci informují o těchto zajímavých tvorech, o jejich výzkumu, ochraně a dosavadními poznatky o jejich životě. Na mnoha místech Evropy probíhají přednášky o netopýrech, zájemci zde zjišťují jak a čím jsou netopýři ohrožováni a kde oni sami mohou být nápomocni při jejich ochraně. Mají možnost získat reklamní materiály, dokonce se netopýra dotknout a možná změnit své dosavadní nahlížení na tyto skrytě žijící savce.
Omezení vstupu

Z důvodu likvidace následků větrných kalamit je vstup do lesa na území NP České Švýcarsko omezen pouze na síť značených turistických cest. Děkujeme za pochopení. Podrobnosti najdete ZDE.


Z důvodu nebezpečí pádu stromů jsou uzavřeny následující značené turistické cesty: modrá z obce Rynartice směrem Na Tokání a žlutá od skalního hrádku Šaunštejn ve směru Mezní Louka.


Omezení vstupu do Divoké soutěsky z důvodu opravy galerií. Více informací zde.

Nepřehlédněte!


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation