Skrýt nabídku

Evropská noc pro netopýry 2009

Více než 90 účastníků, z toho na padesát dětí, se zúčastnilo Evropské noci pro netopýry, kterou připravily Správa NP České Švýcarsko společně s Českým svazem pro ochranu netopýrů a Správou CHKO Lužické hory. Bohatý večerní a noční program obsahující přednášku o netopýrech pod širým nebem, soutěže i ukázku živého netopýra byl připraven v přírodní rezervaci Vápenka u Krásné Lípy. „Milým překvapením byl velký zájem i množství otázek o životě těchto létajících savců,“ řekl Jakub Juda ze Správy NP České Švýcarsko, a dodal: „Návštěvníci se mimo jiné mohli seznámit s tím, co netopýry ohrožuje a obdrželi také rady, jak sami přispět k ochraně těchto vzácných tvorů.“ Evropská noc pro netopýry je akce pro širokou veřejnost, při které odborníci informují o těchto zajímavých tvorech, o jejich výzkumu, ochraně a dosavadními poznatky o jejich životě. Na mnoha místech Evropy probíhají přednášky o netopýrech, zájemci zde zjišťují jak a čím jsou netopýři ohrožováni a kde oni sami mohou být nápomocni při jejich ochraně. Mají možnost získat reklamní materiály, dokonce se netopýra dotknout a možná změnit své dosavadní nahlížení na tyto skrytě žijící savce.
Nepřehlédněte!

Hledáme novou kolegyni/nového kolegu: Ředitel/ka ekonomického odboru


DOČASNÉ VYLOUČENÍ VSTUPU DO LESA

Na území NP České Švýcarsko byl vyhlášen dočasný zákaz vstupu do lesů. Toto omezení se netýká značených turistických stezek. Zákaz vstupu platí do 30. 11. 2018.

Na území CHKO Labské pískovce platí na základě žádosti Lesů ČR (Lesní správa Děčín) zákaz vstupu do lesů na celém území, tedy včetně značených turistických stezek. Na území okresu Děčín platí zákaz do 30. 11. 2018 a na území okresu Ústí nad Labem do 23. 1. 2019 nebo do odvolání.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation