Skrýt nabídku

Fotografická soutěž

Fotografickou soutěž "Náš Národní park České Švýcarsko" vyhlašujeme již dvanáctým rokem. Každý ročník je v rámci této soutěže připraveno různé téma ze života Národního parku České Švýcarsko. V minulých ročnících tak fotografové z celé republiky soutěžili se svými obrázky na téma České Švýcarsko z blízka, Vyhlídky Českého Švýcarska, Zima v Českém Švýcarsku, jarní aspekt atp.

Tématem letošního ročníku je VLAK V KRAJINĚ a CESTY K NÁDRAŽÍM a hlavní myšlenkou soutěže je podpořit zachování "Turistického vlaku Českého Švýcarska", který prozatím stále jezdí na trati Rumburk / Krásná Lípa - Panský - Mikulášovice, ale jehož provoz je do budoucna ohrožen.

Využijte proto příležitosti k výletu vlakem do Českého Švýcarska, objevte krásu tohoto jedinečného národního parku i jeho okolí a zaměřte se během svých výprav na fotografování vlaků v krajině, případně cest k nádražím. Nejlepší snímky budou ohodnoceny zajímavými cenami. Vítěz kategorie nad 21 let získá navíc volný vstup na fotoworkshop dle svého výběru v roce 2014, realizovaný Obecně prospěšnou společností České Švýcarsko.

Vyhodnocení soutěže a předání cen vítězům proběhne v rámci Cestovatelského festivalu, který se uskuteční 16. listopadu 2013 v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě.

Organizátory letošního ročníku fotografické soutěže jsou Správa Národního parku České Švýcarsko a Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko.

Více informací k fotografické soutěži získáte u Jakuba Judy na telefonu 412 354 053 nebo 737 276 863 nebo na mailu j.juda@npcs.cz

 


 

Pokyny pro soutěžící:

  • soutěží se ve dvou kategoriích (do 21 let včetně a od 22 let)
  • v každé  kategorii vybírá porota 3 vítězné fotografie (1., 2. a 3. místo)
  • vaše fotografie ve formátu alespoň A5 zašlete poštou na adresu: ČR - Správa NP České Švýcarsko, Jakub Juda, Pražská 52, 407 46  Krásná Lípa (obálku označte viditelně nápisem FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ) nebo je zašlete v digitální podobě na emailovou adresu j.juda@npcs.cz nebo na stejnou adresu prostřednictvím serveru pro uložení dat (např. www.uschovna.cz)
  • nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu bydliště, emailovou adresu a telefon, abychom Vás mohli v případě vašeho vítězství snáze kontaktovat
  • uveďte také prosím místo, kde jste vaší fotografii pořídili
  • přihlášením se do soutěže, dáváte souhlas, aby Vaše fotografie s uvedením jména, kategorie, ve které soutěžíte a bydliště (pouze město) mohla být umístěna na webových stránkách vyhlašovatele soutěže, případně na výstavě, která by k této soutěži byla uspořádána
  • maximální počet fotografií od jednoho soutěžícího je 10ks
  • tištěné fotografie zaslané poštou se nevrací!
  • uzávěrka soutěže je 15. října 2013
  • vyhodnocení soutěže proběhne 16. listopadu 2013 během Cestovatelského festivalu, který se uskuteční v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě
Blížící se události
Nepřehlédněte!

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation