Skrýt nabídku

Junior Ranger

 

 

Přírodovědně hravý dětský oddíl Junior Ranger vznikl 4. října roku 2000 v Krásné Lípě při Správě Národního parku České Švýcarsko a je určen dětem z okolí Národního parku, které jsou již školou povinné.

Náplní oddílu je především Národní park České Švýcarsko a jeho okolí. Děti v oddílu tak poznávají kraj, v němž žijí a hravou formou se seznamují s přírodou i s rostlinnými a živočišnými druhy naší oblasti. Učí se zálesáckým a tábornickým dovednostem (uzlování, práce s mapou, zdravověda, atp.). V rámci spolupráce s Národním parkem Saské Švýcarsko a jeho Junior Rangery se alespoň jednou do roka vydáváme na návštěvu k našim německým sousedům. Schůzky oddílu jsou pestré a hravé - střídáme pohybové aktivity s vědomostními či tvořivými a během schůzek čekají na děti i různé kvízy, hlavolamy či hry na postřeh. Pořádáme také jednodenní a vícedenní víkendové akce, kdy se vydáváme na delší výlety po Národním parku nebo po přilehlých CHKO Labské pískovce či Lužické hory. Vyvrcholením oddílové činnosti je 14denní stanový tábor o letních prázdninách, v němž zúročíme vše, co jsme se během schůzek v oddílu naučili.

Oddíl má čtyři družiny, rozdělené podle věku dětí a místa jejich schůzek.

Tři družiny se scházejí v Krásné Lípě v oddílové klubovně v budově Správy NP České Švýcarsko (Pražská 52, Krásná Lípa).

Pro děti od 1. do 3. třídy ZŠ jsou určeny úterní schůzky od 15:30 do 17:00. Vedoucím družiny je Jarmila Judová, 775 552 790775 552 790.

Pro děti od 4. do 9. třídy jsou určeny středeční schůzky od 15:30 do 17:00. Vedoucím družiny je Jakub Juda (737 276 863).

Pro děti od 4. do 9. třídy jsou určeny čtvrteční schůzky od 15:30 do 17:00. Vedoucím družiny je Dagmar Řebíčková (702 529 504702 529 504).

Jedna družina se schází v základní škole ve Starých Křečanech. Tato družina má nepravidelné schůzky. Většinou se jedná o několik pátků v měsíci od cca 14:30 do 17:00. Vedoucím oddílu je Roman Neckář (775 530 787775 530 787).

Pokud uvažujete o přihlášení se do oddílu. Vyberte si místo schůzek, den a čas a zavolejte přímo vedoucímu družiny, který se s vámi domluví.

Všechny děti jsou na schůzkách, víkendovkách, táborech a dalších akcích oddílu Junior Ranger úrazově pojištěny. Vedoucí mají odpovědnostní pojistku.

Oddíl Junior Ranger je úředně veden a registrován u Českého svazu ochránců přírody NETOPÝR z Varnsdorfu. Oddíl spadá pod mladé ochránce přírody, tzv. MOPíky (více na ww.mopici.cz.). Český svaz ochránců přírody je držitelem čestného titulu NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží.

Hlavním vedoucím oddílu je Jakub Juda, 737 276 863, j.juda@npcs.cz.

VSTUP PRO ČLENY ODDÍLU JUNIOR RANGER I PRO PŘÍPADNÉ ZVĚDAVCE ČI ZÁJEMCE O ODDÍL

Omezení vstupu

UPOZORNĚNÍ! NA CELÉM ÚZEMÍ NÁRODNÍHO PARKU HROZÍ NEBEZPEČÍ PÁDU STROMŮ. VSTUP NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!


S ohledem na odstraňování nebezpečných stromů je ve všedních dnech od 7.30 do 15.30 UZAVŘENA TURISTICKÁ CESTA Hřensko - Tři prameny. Více informací zde.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!

Hledáme novou kolegyni / nového kolegu na pracovní pozici zooložka / zoolog. Podrobnosti ZDE.

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation