Skrýt nabídku

Kešeři čistili Ferdinandovu soutěsku

České Švýcarsko, 16. 7. 2014 (Petr Kočka) – V sobotu 12. 7. 2014 se nás sešlo krásných 12 lidiček včetně ownera (11 dospělých + malý lachtánek = 9 nicků). Počasí bylo v poho, okolo 18 - 22 °C, bez deště. Voda v Kamenici byla po deštích lehce zkalená a o něco chladnější, než obvykle, tak 12 - 13 °C. Prošli jsme a vysbírali kompletně celou Ferdinandovu soutěsku - od Intarcampu U Ferdinanda po most u Černého smrku nad Dolským mlýnem. Celkem 7 pytlů odpadu, 2 pneu, nějaké plechy, polovic plastového sudu, kabely a zbytky plováku. Menší díl zůstal u mostu, většinu bordelu pak čekal odvoz z Intercampu. Veliký dík všem účastníkům - tentokrát za hodně práce i hodně zábavy - s mnohými z nich se těším na setkání na dalším CITO 2. 8. 2014.

Také Správa NP České Švýcarsko děkuje kešerům za jejich pravidelné úklidy Kamenice od naplavovaných odpadů, je to velká pomoc!


Vytrvalí pomocníci: Kešeři při úklidu Kamenice ve Ferdinandově soutěsce. Foto: Petr Kočka

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality v NP České Švýcarsko a v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde .


Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!
Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation