Skrýt nabídku

Kešeři opět čistili Kamenici

České Švýcarsko, 8. 8. 2014 – V sobotu, 2. 8. 2014, se sešlo celkem 18 dobrovolníků z řad příznivců geocachingu, aby pokračovali v čištění říčky Kamenice v národním parku České Švýcarsko od naplavených odpadů. Z těžko přístupných míst vynesli celkem 8 pytlů odpadu a 5 pneumatik. Správa národního parku všem účastníkům děkuje za pomoc!

Původní komentář Petra Kočky, koordinátora celé akce, viz níže (pozor, obsahuje slangové výrazy! :) ).  


Namáhavá práce v obtížných podmínkách: Čištění Kamenice od naplavených odpadů. Foto: Petr Kočka

Výsledek sobotní akce: Osm pytlů převážně plastových odpadů a pět pneumatik. Foto: Petr Kočka


Původní komentář Petra Kočky:

"Malá rekapitulace: V sobotu 2. 8. 2014 se nás sešlo úžasných 18 lidiček včetně ownera (15 nicků). Počasí mířilo k dusnu, ale v soutěsce bylo parádně. Voda v Kamenici byla úžasně čistá a dle "vydry" Blexy poněkud chladnější. Vyčistili jsme necelé 2/3 soutěsky Ve Strži, na více už nebyla odnosná kapacita. Nejen hodně plastu, ale opět stále se z písku vynořující pneumatiky - snad tu mají někde hnízdo, nebo co! Celkem 8 pytlů odpadu, 5 pneu, nějaké neskladné plasty a tyče. Vše odneseno na rozcestí Soorgrund k odvozu. Bohužel, 3 větší pneu a od povodní 2010 zapasovaný plastový kontejner pod skalním blokem musely zůstat, s těmi si bude muset poradit nejprve elektrická pila či podobné nářadí ... Veliký dík všem účastníkům - opět za hodně práce, ale i hodně zábavy - s mnohými z nich se těším na setkání na dalším CITO 31. 8. 2014, kdy dočistíme zbytek Kamenice Ve Strži."

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality jak v NP České Švýcarsko, tak v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde: http://www.npcs.cz/prosime-nerusit-hnizdime


Po vichřici ze dne 10. 3. 2019 je dočasně MIMO PROVOZ lesní areál RYSÍ STEZKA na Mezní Louce. Děkujeme za pochopení.

Nepřehlédněte!


 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation