Skrýt nabídku

Kešeři opět čistili Kamenici

České Švýcarsko, 8. 8. 2014 – V sobotu, 2. 8. 2014, se sešlo celkem 18 dobrovolníků z řad příznivců geocachingu, aby pokračovali v čištění říčky Kamenice v národním parku České Švýcarsko od naplavených odpadů. Z těžko přístupných míst vynesli celkem 8 pytlů odpadu a 5 pneumatik. Správa národního parku všem účastníkům děkuje za pomoc!

Původní komentář Petra Kočky, koordinátora celé akce, viz níže (pozor, obsahuje slangové výrazy! :) ).  


Namáhavá práce v obtížných podmínkách: Čištění Kamenice od naplavených odpadů. Foto: Petr Kočka

Výsledek sobotní akce: Osm pytlů převážně plastových odpadů a pět pneumatik. Foto: Petr Kočka


Původní komentář Petra Kočky:

"Malá rekapitulace: V sobotu 2. 8. 2014 se nás sešlo úžasných 18 lidiček včetně ownera (15 nicků). Počasí mířilo k dusnu, ale v soutěsce bylo parádně. Voda v Kamenici byla úžasně čistá a dle "vydry" Blexy poněkud chladnější. Vyčistili jsme necelé 2/3 soutěsky Ve Strži, na více už nebyla odnosná kapacita. Nejen hodně plastu, ale opět stále se z písku vynořující pneumatiky - snad tu mají někde hnízdo, nebo co! Celkem 8 pytlů odpadu, 5 pneu, nějaké neskladné plasty a tyče. Vše odneseno na rozcestí Soorgrund k odvozu. Bohužel, 3 větší pneu a od povodní 2010 zapasovaný plastový kontejner pod skalním blokem musely zůstat, s těmi si bude muset poradit nejprve elektrická pila či podobné nářadí ... Veliký dík všem účastníkům - opět za hodně práce, ale i hodně zábavy - s mnohými z nich se těším na setkání na dalším CITO 31. 8. 2014, kdy dočistíme zbytek Kamenice Ve Strži."

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality v NP České Švýcarsko a v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde .


Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!
Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation