Skrýt nabídku

Muzeum města Ústí nad Labem hostí výstavu fotografií Václava Sojky

České Švýcarsko, 2. 12. 2015 – Muzeum města Ústí nad Labem hostí od včerejšího dne výstavu České Švýcarsko očima Václava Sojky. Výstava vytvořená při příležitosti 15. výročí vzniku národního parku České Śvýcarsko představuje veřejnosti fotografie krajiny Českého Švýcarska, i jejích často skrytě žijících obyvatel. Doplněna je také exponáty zvířat a informacemi o nejmladším národním parku České republiky. Výstavu doprovodí i cyklus přednášek o fotografování zdejší přírody, její geologii, flóře i fauně. 

Návštěvníkům je výstava k dispozici od 2. 12. 2015 do 3. 4. 2016. Bližší informace najdete také na internetových stránkách Muzea města Ústí nad Labem.


Vernisáž výstavy: Fotograf a znalec Českého Švýcarska Václav Sojka (vpravo) nechává návštěvníky prostřednictvím svých fotografií nahlédnout pod roušku tajemství zdejší krajiny. Foto: Richard Nagel

Omezení vstupu

Ve čtvrtek 18.ledna večer mezi 18. a 22. hodinou postihla oblast NP České Švýcarsko vichřice. Opět popadalo mnoho stromů a cesty ani porosty v NP nejsou bezpečné. Chystanou návštěvu prosím odložte. Na zprůchodnění cest pracujeme. Podrobnosti připravujeme.


Omezení vstupu do Divoké soutěsky z důvodu opravy galerií. Více informací zde.

Nepřehlédněte!

Nenechte si ujít výstavu "Lesy národního parku České Švýcarsko". Vice informací zde.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation