Skrýt nabídku

Na Tokání si výletníci mohou doplnit vodu zdarma

České Švýcarsko, 27. 3. 2014 – Výletníci si v blízkosti chat Na Tokání v národním parku České Švýcarsko mohou nově zdarma doplnit zásoby pitné vody. Správa národního parku zde v souvislosti s opravou rozvodů vody pro lesní chaty zřídila na dobře dostupném místě také pítko. Voda pro pítko pochází ze schváleného lokálního zdroje a její kvalita je pravidelně kontrolována.

“Především za horkých letních dnů přijde dostupná pitná voda určitě vhod,” říká Pavel Benda, ředitel Správy národního parku České Švýcarsko, a dodává: “Oblast lesních chat Na Tokání je významnou křižovatkou turistických cest a cyklotras, proto předpokládáme, že pítko bude hojně využíváno.”

Na celkovou rekonstrukci vodovodu správa parku vynaložila zhruba 2 miliony korun. Zdejší zdroj pitné vody zásobuje šest chat v oblasti Na Tokání prostřednictvím čtyř vodovodních přípojek.


Pítko Na Tokání: Výletníci se zde mohou osvěžit a doplnit zásobu pitné vody. Foto: Tomáš Salov


Pítko je umístěno zde:

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality jak v NP České Švýcarsko, tak v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde: http://www.npcs.cz/prosime-nerusit-hnizdime


Po vichřici ze dne 10. 3. 2019 je dočasně MIMO PROVOZ lesní areál RYSÍ STEZKA na Mezní Louce. Děkujeme za pochopení.

Nepřehlédněte!


 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation