Skrýt nabídku

Na Tokání si výletníci mohou doplnit vodu zdarma

České Švýcarsko, 27. 3. 2014 – Výletníci si v blízkosti chat Na Tokání v národním parku České Švýcarsko mohou nově zdarma doplnit zásoby pitné vody. Správa národního parku zde v souvislosti s opravou rozvodů vody pro lesní chaty zřídila na dobře dostupném místě také pítko. Voda pro pítko pochází ze schváleného lokálního zdroje a její kvalita je pravidelně kontrolována.

“Především za horkých letních dnů přijde dostupná pitná voda určitě vhod,” říká Pavel Benda, ředitel Správy národního parku České Švýcarsko, a dodává: “Oblast lesních chat Na Tokání je významnou křižovatkou turistických cest a cyklotras, proto předpokládáme, že pítko bude hojně využíváno.”

Na celkovou rekonstrukci vodovodu správa parku vynaložila zhruba 2 miliony korun. Zdejší zdroj pitné vody zásobuje šest chat v oblasti Na Tokání prostřednictvím čtyř vodovodních přípojek.


Pítko Na Tokání: Výletníci se zde mohou osvěžit a doplnit zásobu pitné vody. Foto: Tomáš Salov


Pítko je umístěno zde:

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality v NP České Švýcarsko a v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde .


Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!
Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation