Skrýt nabídku

Nestihli jste vycházku za sokoly? Sledujte je v přímém přenosu!

České Švýcarsko, 22. 5. 2017 – Osm účastníků akce Pozorování sokolů v sobotu nahlédlo pod vedením zkušeného ornitologa Václava Sojky do sokolího hnízda v národním parku České Švýcarsko. Pomocí stativových dalekohledů nahlédli na Jetřichovicku do skalního hnízda se třemi mláďaty. Ta připravila hezkou podívanou díky vysoké míře aktivity, neboť právě přepeřují a zbavují se postupně svého prachového peří. Proto se častěji vydávala i k okrajům skalní dutiny a byla dobře pozorovatelná.


Pozorování sokolů: Účastníci akce Pozorování sokolů nahlédli do hnízda pomocí dalekohledů. Foto: Václav Sojka


 

Přenos ze sokolího hnízda na komíně

V těchto dnech je možné do života sokolů stěhovavých nahlížet také díky přímému internetovému přenosu z komína firmy TERMO Děčín a.s. Partnery projektu jsou Správa národního parku České Švýcarsko, která zajistila výškové specialisty pro instalaci sokolí budky a nadále poskytuje specializované ornitologické poradenství, a také společnost JAW.cz s.r.o., která on-line přenos přímo ze sokolí budky zajišťuje technicky.

Ve čtvrtek, 18. května. 2017, byla sokolí mláďata také okroužkována ornitology ze Správy národního parku České Švýcarsko. Kroužkování mláďat přináší řadu poznatků o jejich dalším životě, například informace o migračním chování.


Kroužkování sokolů: Ornitolog Václav Šena s jedním ze tří okroužkovaných mláďat. Foto: Václav Sojka


 

Přímý přenos ze sokolího hnízda na komíně firmy TERMO Děčín a.s.

Nepřehlédněte!

Hledáme nové kolegyně/nové kolegy:

Ředitel/ka ekonomického odboru
Asistent/ka


DOČASNÉ VYLOUČENÍ VSTUPU DO LESA

Na území NP České Švýcarsko byl vyhlášen dočasný zákaz vstupu do lesů. Toto omezení se netýká značených turistických stezek. Zákaz vstupu platí do 30. 11. 2018.

Na území CHKO Labské pískovce platí na základě žádosti Lesů ČR (Lesní správa Děčín) zákaz vstupu do lesů na celém území, tedy včetně značených turistických stezek. Na území okresu Děčín platí zákaz do 30. 11. 2018 a na území okresu Ústí nad Labem do 23. 1. 2019 nebo do odvolání.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation