Skrýt nabídku

Netopýři přilákali desítky návštěvníků

Krásná Lípa, 10. 9. 2014 – Mezinárodní noc pro netopýry, která v Krásné Lípě proběhla v areálu Správy národního parku České Švýcarsko dne 5. září 2014 ve večerních hodinách, přilákala desítky návštěvníků. Především dětské publikum v doprovodu rodičů nejprve shlédlo Malířskou pohádku v podání divadelního souboru Matýsek z Nového Boru. Po setmění se pak účastníci vydali na připravená stanoviště, kde od odborníků vyslechli informace o životě našich létajících savců, byli svědky krmení netopýra a mohli se podílet na výrobě netopýřích budek. Novinkou letošního ročníku byl také pohled do světa entomologie v podobě odchytu nočních druhů hmyzu pomocí tzv. světelné pasti, kdy si návštěvníci mohli prohlédnout hmyz, kterým se naši netopýři živí.

Mezinárodní noc pro netopýry v České republice každoročně pořádá řada organizací činných v ochraně přírody, a to pod záštitou České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON). Krásnolipskou akci připravili Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko, Český svaz ochránců přírody Netopýr ve Varnsdorfu a Správa národního parku České Švýcarsko se sídlem v Krásné Lípě.

V letošní roce podpořilo akci také ministerstvo životního prostředí, které v rámci projektů "Broukoviště" a "Přírodopis v přírodě" realizovaných Obecně prospěšnou společností České Švýcarsko, přispělo na odborná stanoviště o hmyzu a výrobě netopýřích budek.


Chiropterolog v akci: Ota Fabiánek ukazuje návštěvníkům akce hendikepovaného netopýra, který se dočasně nahcází v péči Správy Národního parku České Švýcarsko.

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality jak v NP České Švýcarsko, tak v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde: http://www.npcs.cz/prosime-nerusit-hnizdime


Po vichřici ze dne 10. 3. 2019 je dočasně MIMO PROVOZ lesní areál RYSÍ STEZKA na Mezní Louce. Děkujeme za pochopení.

Nepřehlédněte!


 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation