Skrýt nabídku

Netopýři přilákali desítky návštěvníků

Krásná Lípa, 10. 9. 2014 – Mezinárodní noc pro netopýry, která v Krásné Lípě proběhla v areálu Správy národního parku České Švýcarsko dne 5. září 2014 ve večerních hodinách, přilákala desítky návštěvníků. Především dětské publikum v doprovodu rodičů nejprve shlédlo Malířskou pohádku v podání divadelního souboru Matýsek z Nového Boru. Po setmění se pak účastníci vydali na připravená stanoviště, kde od odborníků vyslechli informace o životě našich létajících savců, byli svědky krmení netopýra a mohli se podílet na výrobě netopýřích budek. Novinkou letošního ročníku byl také pohled do světa entomologie v podobě odchytu nočních druhů hmyzu pomocí tzv. světelné pasti, kdy si návštěvníci mohli prohlédnout hmyz, kterým se naši netopýři živí.

Mezinárodní noc pro netopýry v České republice každoročně pořádá řada organizací činných v ochraně přírody, a to pod záštitou České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON). Krásnolipskou akci připravili Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko, Český svaz ochránců přírody Netopýr ve Varnsdorfu a Správa národního parku České Švýcarsko se sídlem v Krásné Lípě.

V letošní roce podpořilo akci také ministerstvo životního prostředí, které v rámci projektů "Broukoviště" a "Přírodopis v přírodě" realizovaných Obecně prospěšnou společností České Švýcarsko, přispělo na odborná stanoviště o hmyzu a výrobě netopýřích budek.


Chiropterolog v akci: Ota Fabiánek ukazuje návštěvníkům akce hendikepovaného netopýra, který se dočasně nahcází v péči Správy Národního parku České Švýcarsko.

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality v NP České Švýcarsko a v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde .


Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!
Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation