Skrýt nabídku

Správa národního parku zpřístupní skalní hrad Falkenštejn

Jetřichovice, 31. 8. 2017 –  Po několikaleté přípravě započaly dnes práce na zpřístupnění skalního hradu Falkenštejn v národním parku České Švýcarsko nedaleko Jetřichovic. Vzhledem k nepřístupnému terénu musely být stavební prvky na místo určení dopraveny pomocí vrtulníku.

Die Tümpel im Nationalpark erfüllen wieder ihre Funktionen

Böhmische Schweiz, 6. 3. 2013 – Mit dem sich nähernden Frühling beginnen die neun kleinen Wasserflächen ihrer Funktion wieder nach zukommen, welche die Nationalparkverwaltung Böhmische Schweiz im Herbst letzten Jahres erneuerte. Die Erneuerung der Teiche lag vorwiegend in der Befestigung der kleinen Dämme und in der Reinigung der Böden von Sedimenten. Dank ihrer Zurückhaltungsfähigkeiten können diese Wasserflächen zur Erhöhung der Wasserspeicherfähigkeit der Landschaft beitragen.

Den stromů oslavili v národním parku sázením jeřábu ptačího

NP České Švýcarsko, 22. a 23. 10. 2010 - Téměř 50 dobrovolníků z řad veřejnosti a žáků základní školy Krásná Lípa a Mittelschule Neukirch (DE) se připojilo k mezinárodním oslavám Dne stromů a společnými silami vysadili ve dnech 22. a 23. října na území národního parku celkem 600 sazenic jeřábu ptačího.

Jak se vám líbí

Národní park očima lesníka

Datum akce: 
Čtvrtek, 4 Únor, 2010 - 18:00 - 20:00

Popis: Přednáška o minulosti a současnosti lesů národního parku
Místo: Varnsdorf, městská knihovna
Info: Přednáška z cyklu Národní park očima odborníka k 10. výročí vzniku NP České Švýcarsko
Kontakt: Jan Drozd

Plakát k akci ve formátu PDF můžete stáhnout zde.

Blížící se události
Nepřehlédněte!

DOČASNÉ VYLOUČENÍ VSTUPU DO LESA V ČÁSTI ÚZEMÍ CHKO LABSKÉ PÍSKOVCE

Na území CHKO Labské pískovce platí na základě žádosti státního podniku Lesy ČR zákaz vstupu do lesů na území okresu Ústí nad Labem, a to do 23. 1. 2019 nebo do odvolání. 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation