Skrýt nabídku

Oficiální průvodci úspěšně obhájili certifikáty

Krásná Lípa, 3. 12. 2013 – Sedm oficiálních průvodců národním parkem České Švýcarsko v pátek 29. listopadu prodloužilo své certifikáty v rámci školení pořádaného obecně prospěšnou společností České Švýcarsko ve spolupráci se správou národního parku. Průvodci si občerstvili znalosti v oblastech péče o přírodní prostředí a lesy, péče o kulturní prvky v krajině i v oblasti znalosti pravidel pro využívání území národního parku.

Návštěvníci mohou služby certifikovaných průvodců využívat skrze obecně prospěšnou společnost České Švýcarsko, a to již od roku 2008. Díky úspěšnému složení testů a tím i obhájení dříve udělených certifikátů budou návštěvníci moci vyrazit v doprovodu oficiálních průvodců do skal i v nadcházejících sezónách.


Školení průvodců: Natalie Belisová v roli lektorky ze správy národního parku seznamuje účastníky školení s novinkami v oblasti péče o kulturní dědictví.

Omezení vstupu

Z důvodu likvidace následků větrných kalamit je vstup do lesa na území NP České Švýcarsko omezen pouze na síť značených turistických cest. Děkujeme za pochopení. Podrobnosti najdete ZDE.


Z důvodu nebezpečí pádu stromů jsou uzavřeny následující značené turistické cesty: modrá z obce Rynartice směrem Na Tokání a žlutá od skalního hrádku Šaunštejn ve směru Mezní Louka.


Omezení vstupu do Divoké soutěsky z důvodu opravy galerií. Více informací zde.

Nepřehlédněte!


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation