Skrýt nabídku

Oslava Evropského dne národních parků v Krásné Lípě

České Švýcarsko, 27. 5. 2019 – Sobotní odpoledne (25. 5. 2019) v areálu Správy národního parku a v Plšíkově učebně patřilo zejména dětem a velkým a malým šelmám Českého Švýcarska. Pro návštěvníky správa parku připravila společně se svými partnery odpoledne plné her, zábavy, rukodělných dílen i poznávání.

Účastníci mohli vyzkoušet své znalosti o šelmách Českého Švýcarska, vyrobit si lucerničku s obrázkem šelmy, ozdobit a sníst perníček ve tvaru vlka nebo rysa či si vyzkoušet linoryt s motivem šelem.

U soutěží, které zorganizovaly děti z oddílu Junior Ranger si návštěvníci akce vyzkoušeli, zda-li mají oči jako rys, čich jako vlk a řadu dalších aktivit, které hravou formou přiblížily život šelem v národním parku. Na závěr sobotního odpoledne byla připravena pohádka Vlk a hlad od Jakuba Folvarčného.

Děkujeme všem návštěvníkům za příjemně strávenou oslavu Evropského dne národních parků.

Akce byla uspořádána v rámci projektu Plšíkova učebna - EVVO v NP České Švýcarsko, spolufinancovaného Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.


Vše o velkých i malých šelmách naší přírody: Návštěvníci akce se v sobotu dozvěděli mnoho věcí o šelmách, na které jsme zvyklí, i o těch, které se do naší přírody znovu vracejí. Foto: Jakub Juda

Omezení vstupu

Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Blížící se události
Nepřehlédněte!

Výstava "Vlk náš staronový soused", 11.9. - 31.10.2019 Zámek Šluknov

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation