Skrýt nabídku

Oslavili jsme Den dětí s národními parky

České Švýcarsko, 29. 5. 2017 – V sobotu, 27. května 2017, přišly zhruba čtyři stovky účastníků, převážně dětí s rodiči, oslavit Den dětí s národními parky. Akce proběhla jako součást Evropského dne chráněných území, který pod záštitou Federace Europarc oslavují chráněná území v celé Evropě.

Ve venkovním areálu u budovy správy národního parku v Krásné Lípě byly pro návštěvníky přichystány tvořivé dílničky, soutěže připravené členy oddílu Junior Ranger, lanová dráha i stánky zaměřené na rozličná ekologická témata. Nechyběly ani ukázky živých netopýrů ze záchranných chovů či pohádka O chytré horákyni.

Slavnostně byla starostou měta Krásná Lípa Janem Kolářem a ředitelem správy parku Pavlem Bendou představena letošní novinka v oblasti ekovýchovy, speciálně upravený přívěs s pomůckami pro ekologickou výchovu, který najde uplatnění při venkovních akcích pro veřejnost v širší oblasti Českosaského Švýcarska. Namísto slavnostního přípitku byl přívěs do provozu uveden ochutnávkou čokoládových bonbonů ve tvaru loga národního parku, vyrobených v krásnolipské čokoládovně Mana.

Akce byla uspořádána ve spolupráci s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko, za finanční podpory Státního fondu životního prostředí, Ministerstva životního prostředí a Ústeckého kraje.


Oslava Dne dětí s národními parky: Odpoledne plné soutěží a her, nechyběla ani pohádka. Slavnostně byl do užívání uveden také přívěs pro ekovýchovu. Foto: Václav Sojka 

Omezení vstupu

Respektujte prosím omezení vstupu v souvislosti s ochranou hnízdišť chráněných ptačích druhů. Více informací zde.


Probíhá oprava České silnice z Vysoké Lípy do Zadních Jetřichovic. Podrobnosti zde.

Nepřehlédněte!

Vyzkoušejte si své znalosti o Českosaském Švýcarsku v naší vědomostní soutěži. Soutěž najdete zde.


Navštivte výstavu "Čápi". Více informací zde.


Prohlédněte si výstavu "Pestré Podyjí". Více infromací zde.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

CHKO Labské pískovce

Park Narodowy Gór StołowychEUROPARC Federation