Skrýt nabídku

Oslavili jsme Den dětí s národními parky

České Švýcarsko, 29. 5. 2017 – V sobotu, 27. května 2017, přišly zhruba čtyři stovky účastníků, převážně dětí s rodiči, oslavit Den dětí s národními parky. Akce proběhla jako součást Evropského dne chráněných území, který pod záštitou Federace Europarc oslavují chráněná území v celé Evropě.

Ve venkovním areálu u budovy správy národního parku v Krásné Lípě byly pro návštěvníky přichystány tvořivé dílničky, soutěže připravené členy oddílu Junior Ranger, lanová dráha i stánky zaměřené na rozličná ekologická témata. Nechyběly ani ukázky živých netopýrů ze záchranných chovů či pohádka O chytré horákyni.

Slavnostně byla starostou měta Krásná Lípa Janem Kolářem a ředitelem správy parku Pavlem Bendou představena letošní novinka v oblasti ekovýchovy, speciálně upravený přívěs s pomůckami pro ekologickou výchovu, který najde uplatnění při venkovních akcích pro veřejnost v širší oblasti Českosaského Švýcarska. Namísto slavnostního přípitku byl přívěs do provozu uveden ochutnávkou čokoládových bonbonů ve tvaru loga národního parku, vyrobených v krásnolipské čokoládovně Mana.

Akce byla uspořádána ve spolupráci s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko, za finanční podpory Státního fondu životního prostředí, Ministerstva životního prostředí a Ústeckého kraje.


Oslava Dne dětí s národními parky: Odpoledne plné soutěží a her, nechyběla ani pohádka. Slavnostně byl do užívání uveden také přívěs pro ekovýchovu. Foto: Václav Sojka