Skrýt nabídku

Parkoviště v okolí Hřenska praskají ve švech. Přesedněte na vlaky a autobusy

České Švýcarsko, 7. 7. 2018 – Parkoviště zejména ve Hřensku a Mezní Louce, ale i na Jetřichovicku či v obci Kyjov na Krásnolipsku, čelí v hlavní turistické sezóně náporu automobilů. Dostupné parkovací kapacity se v dopoledních hodinách rychle naplní a pro další automobily již není prostor.

Návštěvníci tak buď odjíždí s nepořízenou, případně někteří odstavují auta ilegálně při vyústěních lesních cest. Tam však překážejí lesnické technice a v případě potřeby by takto odstavená vozidla bránila také vjezdu záchranářů či hasičů. Řidiči ilegálně odstavených automobilů navíc riskují také pokutu.

Existuje alternativa

Možnost vyhnout se stresujícím situacím poskytuje využití veřejné hromadné dopravy. Hřensko je dobře dostupné vlaky (například llinka U 28 Děčín - Bad Schandau - Rumburk) ze stanice Schöna (přívoz do Hřenska), nejdůležitější výchozí místa pro výlety do národního parku pak propojují autobusové linky  434 (Děčín - Hřensko - Jetřichovice - Doubice - Krásná Lípa) nebo 435 (Česká Kamenice - Labská Stráň - Hřensko - Schmilka).

Jízdní řády pro turistické potřeby si můžete stáhnout ZDE.


Beznadějně plné parkoviště: Mezní Louka, 6. 7. 2018, 11.00 hodin. Foto: Miroslav Rybář

Nepřehlédněte!

Hledáme novou kolegyni/nového kolegu: Ředitel/ka ekonomického odboru


DOČASNÉ VYLOUČENÍ VSTUPU DO LESA

Na území NP České Švýcarsko byl vyhlášen dočasný zákaz vstupu do lesů. Toto omezení se netýká značených turistických stezek. Zákaz vstupu platí do 30. 11. 2018.

Na území CHKO Labské pískovce platí na základě žádosti Lesů ČR (Lesní správa Děčín) zákaz vstupu do lesů na celém území, tedy včetně značených turistických stezek. Na území okresu Děčín platí zákaz do 30. 11. 2018 a na území okresu Ústí nad Labem do 23. 1. 2019 nebo do odvolání.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation