Skrýt nabídku

Požár lesa u Vlčí Hory si vyžádal dvojí výjezd hasičů

České Švýcarsko, 24. 9. 2018 – U požáru nedaleko skalního útvaru Milenci u Vlčí Hory na Krásnolipsku zasahovali hasiči nadvakrát. Poprvé v pátek večer, kdy byl ohlášen požár na rozloze zhruba 20 arů. Po uhašení požáru byla plocha periodicky sledována pracovníky správy parku.

V sobotu dopoledne obyvatelka nedaleké nemovitosti během vycházky narazila na místo, kde se oheň opět rozhořel a kontaktovala pracovníky správy národního parku. Pracovníci stráže přírody po vyhodnocení situace rozhodli o opětovném přivolání hasičů, kteří zahoření uhasili.

Příčina pátečního požáru je neznámá, vzhledem ke skutečnosti, že ve dnech před jeho vznikem nebyly zaznamenány v oblasti žádné bouřky či blesky, předpokládá správa parku vliv člověka. Správa národního parku vyzývá návštěvníky, aby v lesích nekouřili ani nerozdělávali otevřené ohně. Navzdory deštivému počasí současných dní je lesní hrabanka stále suchá a požární nebezpečí nadále vysoké.

Správa Národního parku České Švýcarsko děkuje všem jednotkám hasičů a všem dalším osobám, které se na hašení požáru podílely.


Opětovné zahoření: Po uhašení pátečního požáru se v sobotu dopoledne oheň ještě jednou rozhořel, pravděpodobně následkem silnějšího větru. Foto: Petr Techlovský

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality jak v NP České Švýcarsko, tak v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde: http://www.npcs.cz/prosime-nerusit-hnizdime


Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce. Děkujeme za pochopení.

Nepřehlédněte!


 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation