Skrýt nabídku

Pyrotechnici zlikvidovali granát z Kamenice

České Švýcarsko, 11. 9. 2014 – Policejní pyrotechnici zlikvidovali v pondělí odpoledne v národním parku České Švýcarsko dělostřelecký granát. Ten nalezli během práce dělníci provádějící opravu regulace říčky Kamenice v prostoru před vstupem do Edmundovy soutěsky ve Hřensku.

Podle vyjádření pyrotechniků byla munice patrně francouzské výroby, pocházela z období první světové války a byla plně funkční. Při jejím vyzvednutí musel být v Edmundově soutěsce za pomoci stráže přírody po dobu zhruba půl hodiny zastaven turistický provoz.

Ke zneškodnění pyrotechnici granát převezli do dosloužilé vojenské pevnůstky poblíž janovské silnice, na území národního parku České Švýcarsko, kde jej řízeně odpálili.


Nález z Kamenice: Dělostřelecký granát

Zneškodnění munice: S využitím "ŘOPů" jako místa pro likvidaci staré munice jejich tvůrci možní nepočítali. Každopádně se konstrukce osvědčila...

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality v NP České Švýcarsko a v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde .


Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!
Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation