Skrýt nabídku

Setkání partnerských správ národních parků

Bad Schandau, 25. 10. 2014 − V saském Bad Schandau proběhlo dne 20. 10. 2014 trilaterální setkání partnerských pískovcových národních parků Polska, Saska a České republiky. Zástupci NP Gór Stolowych, NP Saské Švýcarsko a NP České Švýcarsko v rámci setkání naplánovali spolupráci pro rok 2015, a to zejména v rámci výměny zkušeností při péči o pískovcová území, ale také v oblastech práce s veřejností a ekovýchovy. Součástí programu byla také večerní exkurze na stolovou horu Pfaffenstein v Saském Švýcarsku, která je jedinou přírodní rezervací Saského Švýcarska západně od toku Labe.

Všechny tři středoevropské pískovcové národní parky dlouhodobě udržují spolupráci, mimo jiné i proto, že z hlediska managementu svěřených území často narážejí na podobné výzvy. Pravidelná výměna spolupráce přitom umožňuje přenos dobrých zkušeností do podmínek ostatních národních parků.


Bad Schandau: Pracovní setkání zástupců správ národních parků Góry Stolowe (PL), Saské Švýcarsko (DE) a České Švýcarsko. Foto: Tomáš Salov

Pfaffenstein: Exkurze na stolovou horu pokračovala i po setmění. Foto: Tomáš Salov

Nepřehlédněte!


 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation