Skrýt nabídku

Shoz nestabilních objektů v Edmundově soutěsce

České Švýcarsko, 13. 01. 2014 – Pracovníci skalní čety Správy národního parku České Švýcarsko provedli řízený shoz nestabilních skalních objektů v oblasti vstupu do Edmundovy soutěsky. Bloky o celkovém objemu zhruba jednoho krychlového metru, což odpovídá hmotnosti zhruba dvou tun, se nacházely ve svahu, a to ve výšce zhruba 30 metrů nad turistickou cestou. Vzhledem k bezprostřední hrozbě řícení a velkému turistickému vytížení cesty skalní četa objekty kontrolovaně shodila s využitím páčidel. Bloky, které dílem dopadly až na cestu, byly odklizeny a ponechány v blízkosti místa dopadu.

Turistická cesta Edmundovou soutěskou patří k nejfrekventovanějším cestám národního parku České Švýcarsko vůbec, návštěvníci po ní míří k oblíbené atrakci, kterou je plavba na lodičkách. Každoročně tudy projde více než 150 tisíc návštěvníků.


Nestabilní skalní objekt: Pracovník skalní čety uvádí do pohybu jeden z větších nestabilních objektů nad cestou v Edmundově soutěsce. Foto: Jakub Šafránek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality v NP České Švýcarsko a v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde .


Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!
Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation