Skrýt nabídku

Skalní řícení nedaleko Malé Pravčické brány

České Švýcarsko, 6. 9. 2018 – V posledním srpnovém týdnu došlo v národním parku České Švýcarsko v blízkosti Malé Pravčické brány k významnějšímu skalnímu řícení. Ze skalního masívu se zřítil pískovcový blok o objemu zhruba 20 metrů krychlových. Řícením nebyly zasaženy žádné turistické cesty. Řícení následně objevili pracovníci stráže přírody.

V erozní krajině Českosaského Švýcarska jsou skalní řícení či pády kamenů ze skal běžnou záležitostí. Jedná se o přírodní proces, do kterého správa národního parku zasahuje jen ve výjimečných případech, zejména jsou-li řícením ohroženy majetky či zdraví osob, tedy v dosahu turistických cest či staveb.


Po řícení v srpnu 2018: Skalní objekt, odkud se zřítil kámen o objemu zhruba 20 metrů krychlových. Foto: Václav Sojka

Před řícením, v roce 2013: Kámen je ve spodní části viditelně erodovaný. Foto: Václav Sojka

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality jak v NP České Švýcarsko, tak v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde: http://www.npcs.cz/prosime-nerusit-hnizdime


Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce. Děkujeme za pochopení.

Nepřehlédněte!


 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation