Skrýt nabídku

Skalní řícení nedaleko Malé Pravčické brány

České Švýcarsko, 6. 9. 2018 – V posledním srpnovém týdnu došlo v národním parku České Švýcarsko v blízkosti Malé Pravčické brány k významnějšímu skalnímu řícení. Ze skalního masívu se zřítil pískovcový blok o objemu zhruba 20 metrů krychlových. Řícením nebyly zasaženy žádné turistické cesty. Řícení následně objevili pracovníci stráže přírody.

V erozní krajině Českosaského Švýcarska jsou skalní řícení či pády kamenů ze skal běžnou záležitostí. Jedná se o přírodní proces, do kterého správa národního parku zasahuje jen ve výjimečných případech, zejména jsou-li řícením ohroženy majetky či zdraví osob, tedy v dosahu turistických cest či staveb.


Po řícení v srpnu 2018: Skalní objekt, odkud se zřítil kámen o objemu zhruba 20 metrů krychlových. Foto: Václav Sojka

Před řícením, v roce 2013: Kámen je ve spodní části viditelně erodovaný. Foto: Václav Sojka

Nepřehlédněte!

Hledáme novou kolegyni/nového kolegu: Ředitel/ka ekonomického odboru


DOČASNÉ VYLOUČENÍ VSTUPU DO LESA

Na území NP České Švýcarsko byl vyhlášen dočasný zákaz vstupu do lesů. Toto omezení se netýká značených turistických stezek. Zákaz vstupu platí do 30. 11. 2018.

Na území CHKO Labské pískovce platí na základě žádosti Lesů ČR (Lesní správa Děčín) zákaz vstupu do lesů na celém území, tedy včetně značených turistických stezek. Na území okresu Děčín platí zákaz do 30. 11. 2018 a na území okresu Ústí nad Labem do 23. 1. 2019 nebo do odvolání.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation