Skrýt nabídku

Sousedský pochod zavede účastníky na německý Lilienstein

České Švýcarsko, 8. 9. 2016 – Již tuto sobotu (10.9.) se uskuteční Sousedský pochod, který letos zavede účastníky z Königsteinu na Lilienstein, erbovní stolovou horu národního parku Saské Švýcarsko. Správa národního parku České Švýcarsko zve účastníky ke společné vycházce v rámci této česko-německé akce zaměřené na poznávání přírodních krás pískovcové oblasti na obou stranách hranice.

Sraz účastníků je v sobotu, 10. září 2016, v 9.30 hod. u mola přívozu v Königsteinu. Odtud se vydají na vycházku doprovázenou příležitostnými výklady o přírodních zvláštnostech ke stolové hoře Lilienstein, kam skupina dorazí kolem 12.30 hod. Výklady budou tlumočeny. Návrat z vrcholu Liliensteinu proběhne individuálně.

K dopravě na místo srazu mohou účastníci využít také Dráhy národního parku ze směru Děčín a Rumburk, s přestupem v německém Bad Schandau. Skupiny do 5 osob mohou využít např. celodenní síťové jízdenky Labe-Elbe, do které je zahrnuta i přeprava přívozem v Königsteinu.

Pořadateli Sousedského pochodu jsou SPD-AG Euroregion Elbe-Labe ve spolupráci se Správou národního parku České Švýcarsko. Všichni účastníci jsou srdečně zváni!

Trasa Sousedského pochodu:

 

 

Doporučená dopravní spojení

Příjezd na místo srazu:
Od Rumburka Dráhou NP v 7.28 hod., Mikulášovice dol. n. 8.00 hod., Bad Schandau 8.39 hod., přestup směr Königstein 9.15 hod., příjezd Königstein 9.19 hod. Od Děčína Dráhou NP v 8.40 hod., Bad Schandau 9.08 hod., přestup směr Königstein 9.15 hod., příjezd Königstein 9.19 hod.

Návrat:
Směr Rumburk - Königstein 15.08 hod., Bad Schandau 15.13 hod., přestup na Dráhu NP v Bad Schandau 15.18 hod., příjezd Rumburk 16.26 hod. Směr Děčín - Königstein 16.08 hod., Bad Schandau 16.13 hod., přestup na Dráhu NP v Bad Schandau 16.50 hod., příjezd Děčín hl. n. 17.17 hod.

Omezení vstupu

Na základě nařízení měst Rumburk, Varnsdorf a Děčín je po vichřici Herwart vyloučen vstup do lesů v NP České Švýcarsko s výjimkou značených turistických cest,  z důvodu vysokého nebezpečí úrazu. Podrobnosti ZDE. 

UPOZORNĚNÍ: S ohledem na pokračující odstraňování následků vichřice zůstávají i nadále uzavřeny zelená TZT ve Studáneckém dole a úsek Köglerovy naučné stezky kolem Plačtivých kamenů (včetně přístupu od Malého Vlčího potoka).


Omezení vstupu do Divoké soutěsky z důvodu opravy galerií. Více informací zde.

Blížící se události
Nepřehlédněte!

Nenechte si ujít výstavu "Lesy národního parku České Švýcarsko". Vice informací zde.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation