Skrýt nabídku

Stabilizace viklanu na Šaunštejně

České Švýcarsko, 20. 7. 2018 – Pracovníci skalní čety při Správě Národního parku České Švýcarsko dne 18. června 2018 stabilizovali pomocí dubových klínů viklan nad přístupovým žebříkem na skalní hrádek Šaunštejn u Vysoké Lípy. Do pohyblivého kamene o hmotnosti zhruba šesti tun bylo mimo jiné zakotvené zábradlí. Pro zvýšení bezpečnosti přístupu bylo nutné kámen vypodložit. Práce byla provedena bez významnějšího omezení pohybu návštěvníků.

Šaunštejn patří k hojně navštěvovaným místům národního parku, každoročně sem zamíří desetitisíce turistů. Někdejší skalní hrádek je dnes zpřístupněn pomocí žebříků a dubových schodišť. Na vrcholu se nacházejí ocelové lávky, propojující jednotlivé skalní věže.


Stabilizace viklanu: Pohyblivý kámen nad přístupovým žebříkem na Šaunštejn podložilí pracovníci skalní čety dubovými klíny. Foto: Tomáš Salov

Omezení vstupu

Z důvodu těžeb a odvozu dřeva není průchodná Mlýnská cesta (žlutá TZT a cyklotrasa 21A) z Mezné ke Třem pramenům. Uzávěra je vyznačena v terénu. Děkujeme za pochopení!

Nepřehlédněte!

Volné místo: Referent ochrany přírody 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation