Skrýt nabídku

Stavební práce v areálu Dolského mlýna

České Švýcarsko, 24. 7. 2014 – Od pondělí 28. července 2014 bude částečně omezen pohyb v areálu Dolského mlýna, kde budou probíhat stavební práce. V prostoru černé kuchyně mlýna bude odborná firma zajišťovat havarijní zdivo dymníku. Další firma souběžně provede pokládnu roštu a dlažby v dolní části náhonu.

První akce je neodkladně nutná pro zajištění bezpečnosti návštěvníků, procházejícím hrozí úraz od padajícího kamení z dymníku. Dláždění náhonu je pak prvním krokem k záchraně palírny, kterou zdevastovala povodeň v srpnu 2010.

Práce potrvají nejdéle do 17. srpna 2014. Do té doby žádáme návštěvníky o pochopení pro dočasná omezení v souvislosti se stavebními pracemi a zvýšený provoz na cestě z Jetřichovic od Starého mlýna k Dolskému mlýnu (podél Jetřichovické Bělé). Děkujeme!


Dolský mlýn. Foto Václav Sojka

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality jak v NP České Švýcarsko, tak v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde: http://www.npcs.cz/prosime-nerusit-hnizdime


Po vichřici ze dne 10. 3. 2019 je dočasně MIMO PROVOZ lesní areál RYSÍ STEZKA na Mezní Louce. Děkujeme za pochopení.

Nepřehlédněte!


 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation