Skrýt nabídku

Stránky parku zpestřují virtuální prohlídky

České Švýcarsko, 7. 1. 2013 – Internetové stránky Správy NP České Švýcarsko návštěvníkům nově přinášejí možnost virtuálních prohlídek vybraných míst národního parku a jeho nejbližšího okolí. Návštěvníci interaktivní snímky najdou na www.npcs.cz v sekci Galerie. K dispozici zde jsou snímky Pravčické brány, skalního hrádku Šaunštejn, areálu Dolského mlýna, Mariiny vyhlídky, ale také řady drobných památek či města Česká Kamenice.

“Ačkoli aktuální počasí spíše láká ke skutečným vycházkám do přírody, věříme, že návštěvníci možnost virtuálních prohlídek uvítají, především během chladných a deštivých dnů,” říká Pavel Benda, ředitel Správy národního parku České Švýcarsko.

Nově vystavené snímky umožňují díky intuitivnímu ovládání otáčení o 360 stupňů, včetně přibližování či oddálování detailů. Dva snímky Pravčické brány umožňují také přepínání mezi zimním a letním obdobím. Virtuální prohlídku zpracovala společnost VirtualPanorama.cz. Při výběru snímaných lokalit správa parku spolupracovala s Občanským sdružením pod Studencem. Správa národního parku přeje uživatelům příjemné prohlížení.


Virtuální prohlídka NP České Švýcarsko

Virtuální prohlídka Českokamenicka

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality v NP České Švýcarsko a v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde .


Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!
Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation