Skrýt nabídku

Archív 2012

Strážci parku pomáhali při hledání bloudících turistek

České Švýcarsko, 22. 12. 2012 – V sobotu 22. prosince zabloudily v národním parku České Švýcarsko dvě mladé ženy z Děčína a z Prahy, které si chtěly zkrátit cestu od lovecké chaty Eustach k modře značené turistické cestě mezi Na Tokání a Panenskou jedlí. Sešly proto ze značené turistické cesty, v náročném a zasněženém terénu však ztratily orientaci. Po dvou hodinách bloudění se rozhodly zavolat o pomoc na linku 158.

Českosaské Švýcarsko chce být meziNárodním parkem

Českosaské Švýcarsko, 30. 11. 2012 – Správy chráněných území v Českosaském Švýcarsku dnes na semináři „Na cestě k meziNárodnímu parku Českosaské Švýcarsko” v Bad Schandau/Sasko představily certifikát přeshraniční spolupráce Transboundary Parks, který jim letos udělila federace Europarc [1].

Vlci se vrací: německý vlk vyfocen nedaleko českých hranic u Šluknovského výběžku

České Švýcarsko, 28. 11. 2012 – Letos v říjnu byl velmi blízko českých hranic s Německem zaznamenán vlk pomocí fotopasti. Do oblasti Hohwald sousedící se Šluknovským výběžkem se vzácná šelma dostala patrně z rozšiřující se populace v německé Lužici, rozkládající se na území spolkových států Sasko a Braniborsko na východě Německa. Správa Národního parku České Švýcarsko a Hnutí DUHA tak vítají příležitost k návratu vlků i do Čech.


Vyšlo podzimní číslo zpravodaje České Švýcarsko

 
Krásná Lípa, 20. 11. 2012 – Podzimní číslo zpravodaje České Švýcarsko vydávaného správou národního parku je na světě. Tištěná verze časopisu je čtenářům k dispozici v regionálních informačních střediscích, elektronická verze pak na internetových stránkách správy národního parku www.npcs.cz v sekci "Pro návštěvníky i místní".

V Krásné Lípě se sešli ředitelé tří pískovcových národních parků

Krásná Lípa, 14. 11. 2012 – Ve dnech 12. a 13. listopadu se v Krásné Lípě a na Mezní Louce uskutečnilo pracovní setkání zástupců správ národních parků České Švýcarsko, Saské Švýcarsko a Góry Stolowe. Na programu jednání, kterého se zúčastnili také ředitelé všech tří správ (Dr. Dietrich Butter ze Saského Švýcarska, Dr. Janusz Korybo z NP Góry Stolowe a Dr.

Lososi se vracejí do Kamenice

Hřensko, 8. 11. 2012 – Do říčky Kamenice v národním parku České Švýcarsko se vracejí lososi. Od konce října do dnešního dne rybáři a zaměstnanci správy parku zdokumentovali nejméně pět dospělých jedinců, a to v Edmundově soutěsce u Hřenska. Podmínky pro pozorování ryb však nejsou zdaleka optimální. Voda v Kamenici je kvůli deštivému počasí i pracem v korytě Kamenice, které probíhají před jejím vstupem do národního parku, mírně zakalena. Přesnější počty navrátilců proto není možné určit. Sedm jedinců zaznamenali také němečtí rybáři v toku Lachsbach v Bad Schandau.

Rudolfův kámen bude kvůli opravám dva týdny nepřístupný

Jetřichovice, 1. 11. 2012 – Kvůli nezbytným opravám bude od pondělí 5. 11. 2012 po dobu dvou týdnů nepřístupná skalní vyhlídka Rudolfův kámen v národním parku České Švýcarsko. Úprav se dočkají především přístupové žebříky a dřevěné podlážky, ale také altán na vrcholu skály. Oblíbené vyhlídkové místo tak bude již letos připraveno na příští sezónu.

Adoptivní rodiče vypouštěli malé lososy

Krásná Lípa, 24. 10. 2012 – Malé lososy adoptované prostřednictvím dárcovské textové zprávy dnes vypouštěli do říčky Kamenice v Českém Švýcarsku také jejich adoptivní rodiče. K návratu do volné přírody pomohli celkem více než 12 tisícům lososů o velikosti 7 až 10 centimetrů. Letošním podzimním vypuštěním lososů byla také završena tříletá DMS sbírka. Za celou dobu sbírky dárci zaslali více než 5170 dárcovských zpráv a projekt tak podpořili částkou téměř 140 tisíc korun. To odpovídá počtu sedmi tisíc malých lososů. V přípravě je však již sbírka nová.

Návrat lososů po třech letech vstupuje do nové etapy

Krásná Lípa, 15. 10. 2012 – K datu 14. října 2012 skončila po třech letech DMS sbírka na podporu návratu lososů do říčky Kamenice v Českém Švýcarsku. Za dobu sbírky dárci zaslali více než 5170 dárcovských zpráv a projekt tak podpořili částkou téměř 140 tisíc korun. To odpovídá počtu sedmi tisíc malých lososů. Uplynutím DMS sbírky však projekt Návrat lososů rozhodně nekončí, ten bez přerušení pokračuje a v přípravě je také pokračování adopčního programu v rozšířené podobě. Po přechodnou dobu zhruba jednoho měsíce však dárci nebudou moci zasílat dárcovské zprávy.

Říjen je v národním parku plný akcí pro veřejnost

 
Krásná Lípa, 9.10.2012 – Správa Národního parku České Švýcarsko připravila na říjen bohatou nabídku akcí pro veřejnost.
Omezení vstupu

UPOZORNĚNÍ! NA CELÉM ÚZEMÍ NÁRODNÍHO PARKU HROZÍ NEBEZPEČÍ PÁDU STROMŮ. VSTUP NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!


S ohledem na odstraňování nebezpečných stromů je ve všedních dnech od 7.30 do 15.30 UZAVŘENA TURISTICKÁ CESTA Hřensko - Tři prameny. Více informací zde.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!

Hledáme novou kolegyni / nového kolegu na pracovní pozici zooložka / zoolog. Podrobnosti ZDE.

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation