Skrýt nabídku

Archív 2010

PF 2011

Krásná Lípa, 24. 12. 2010 – Správa Národního parku České Švýcarsko Vám přeje klidné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku 2011.

 

Silnice mezi Hřenskem a Bad Schandau uzavřena

Hřensko, 10. 12. 2010 – Silnice I/62 mezi Hřenskem a Schmilkou je uzavřena, varovný systém hlásí pohyb jednoho z rizikových skalních bloků. Bližší informace budou k dispozici v odpoledních hodinách. V současné době probíhá prohlídka skalních bloků specialisty na stabilitu skal.

Silnice uzavřená varovným systémem je opět průjezdná

Hřensko, 8. 12. 2010 – Silnice I/62 ze Hřenska do Schmilky je od 15.30 hodin opět průjezdná. K zastavení provozu došlo v noci z úterka na středu. Čidla monitorující nestabilní skalní bloky nad silnicí začala vykazovat hodnoty překračující nastavené varovné stavy. Systém automaticky vyslal varování prostřednictvím SMS zpráv a spustil signalizaci pro řidiče. 

Byt v Rumburku navštívil nečekaný host

Rumburk, 18. 11. 2010 – Nečekaný host zavítal v pondělí 15. listopadu do bytu v Rumburku - Na Podhájí. Jednalo se o netopýra, který využil otevřeného okna a pod rouškou večerního šera vletěl otevřeným oknem do ložnice, patrně v domnění, že se jedná o dobrý úkryt. Majitelku bytu vylekal natolik, že místnost opustila a raději přespala v jiném pokoji. Uvolněného prostoru netopýr využil a uložil se ke spánku v záhybech závěsů.

Silnice mezi Hřenskem a Bad Schandau je opět průjezdná

Hřensko, 11. 11. 2010 – Mezinárodní silnice s číselným označením I/62 spojující Hřensko s Německem byla po dvouměsíční uzávěře vynucené hrozbou skalního řícení opět otevřena pro provoz. Bezpečnost nyní zajišťuje automatický systém, který v případě nebezpečí zastaví provoz. Varovný systém je doplněný o mohutné dopadové lože, které má v případě řícení skály utlumit energii dopadajících skalních bloků. Toto řešení umožňuje na silnici provoz v jednom pruhu s předností protijedoucích vozidel.

Den stromů oslavili v národním parku sázením jeřábu ptačího

NP České Švýcarsko, 22. a 23. 10. 2010 - Téměř 50 dobrovolníků z řad veřejnosti a žáků základní školy Krásná Lípa a Mittelschule Neukirch (DE) se připojilo k mezinárodním oslavám Dne stromů a společnými silami vysadili ve dnech 22. a 23. října na území národního parku celkem 600 sazenic jeřábu ptačího.

Lososi našli nový domov - děkujeme také veřejnosti

Jetřichovice, 20. 10. 2010 – Rekordní počet 10 tisíc malých lososů vypustili do říčky Kamenice a jejích přítoků příznivci návratu tohoto ohroženého druhu do našich vod. Na letošním podzimním vysazování lososů se poprvé významně podíleli také soukromí dárci z řad veřejnosti. Ti již od loňského podzimu přispívali prostřednictvím dárcovských SMS v rámci projektu Návrat lososů. Celkem veřejnost adoptovala celou třetinu vysazovaných ryb. Někteří z adoptivních rodičů neváhali a přijeli rybky vypustit sami.

Povodeň prověřila práci brigádníků

Dolský mlýn, 30. 9. 2010 – Velká voda, která se letos již po několikáté prohnala Českým Švýcarskem, prověřila práci odvedenou dobrovolníky v areálu Dolského mlýna. Šest dobrovolníků z obecně prospěšné společnosti Castrum spravující hradní zříceninu Orlík nad Humpolcem společně se třemi členy občanského sdružení Dolský mlýn v sobotu (25. září) pracovali na budování příjezdové povalové cesty od křižovatky s cyklotrasou č. 3076.

Výstraha: Hladiny vodních toků stoupají

České Švýcarsko, 27. 9. 2010 – V souvislosti s intenzivními srážkami se v Národním parku České Švýcarsko opět rozvodňují toky. Cesta podél řeky z Vysoké Lípy do Jetřichovic a Kamenické Stráně jsou zcela neprůchodné. Místy jsou podmáčené stromy a hrozí jejich pád. Žádáme návštěvníky, aby výlety do blízkosti vodních toků odložili.

Dolský mlýn: Opravy i s využitím nových technologií

Dolský mlýn, 21. 9. 2010 – V sobotu 18. září 2010 proběhla na Dolském mlýně poslední brigáda pro veřejnost v letošním roce. Sešlo se patnáct nadšenců – mezi nimi i dva pracovníci z Výzkumného ústavu anorganické chemie, jejichž zásluhou se mlýnu dostalo sponzorského daru velkého objemu nově vyvinuté maltové směsi. Vzorek materiálu (šest pytlů) byl použit na vyspárování očištěné stěny v interiéru pekárny.

Omezení vstupu

Z důvodu kácení souší pro zajištění bezpečnosti podél turistické cesty je od 18. do 22. 11. 2019 uzavřena Mlýnská cesta (mezi Meznou a Třemi prameny). Děkujeme za pochopení!


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Blížící se události
Nepřehlédněte!
Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation