Skrýt nabídku

Think Big: Voda základ života

České Švýcarsko, 17. 6. 2012 – Pokračování se o víkendu dočkal dobrovolnický projekt „Voda základ života“, podpořený Nadací O2 v rámci programu THINK BIG a Ústeckým krajem. Na třicet dobrovolníků čistilo lokalitu Přírodní památky Meandry Chřibské Kamenice a následného toku, až k řece Kamenici.

„I když jsme stejný úsek čistili již v loňském roce, nasbírali brigádníci i letos velké množství odpadků,“ říká dobrovolnice Štěpánka Němcová. „Vedle klasických PET lahví, polystyrenu, igelitových pytlíků, tašek, kabelů, gumových hadic a pneumatik jsem letos našli i takové kuriozity, jako je popelnice, dveře od lednice, zářivka, rozbité porcelánové umyvadlo nebo mikrovlnná trouba.“

Odvoz odpadů opětovně zajistila Správa NP České Švýcarsko, která též poskytla informační materiály pro mladé brigádníky, jelikož cílem projektu je také osvěta v oblasti ochrany přírody. Všem dobrovolníkům patří velké poděkování.

(Text: Štěpánka Němcová, redakčně upraveno)


Chřibská Kamenice: Dobrovolníci opět čistili Kamenici od množství odpadů. (Foto: Štěpánka Němcová)

Odpady v říčce: Vedle PET-láhví se v toku nacházely také obaly od nebezpečných odpadů, části automobilů či domácích spotřebičů. (Foto: Štěpánka Němcová)

Omezení vstupu

Z důvodu těžeb a odvozu dřeva není průchodná Mlýnská cesta (žlutá TZT a cyklotrasa 21A) z Mezné ke Třem pramenům. Uzávěra je vyznačena v terénu. Děkujeme za pochopení!

Nepřehlédněte!

Volné místo: Referent ochrany přírody 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation