Skrýt nabídku

Think Big: Voda základ života

České Švýcarsko, 17. 6. 2012 – Pokračování se o víkendu dočkal dobrovolnický projekt „Voda základ života“, podpořený Nadací O2 v rámci programu THINK BIG a Ústeckým krajem. Na třicet dobrovolníků čistilo lokalitu Přírodní památky Meandry Chřibské Kamenice a následného toku, až k řece Kamenici.

„I když jsme stejný úsek čistili již v loňském roce, nasbírali brigádníci i letos velké množství odpadků,“ říká dobrovolnice Štěpánka Němcová. „Vedle klasických PET lahví, polystyrenu, igelitových pytlíků, tašek, kabelů, gumových hadic a pneumatik jsem letos našli i takové kuriozity, jako je popelnice, dveře od lednice, zářivka, rozbité porcelánové umyvadlo nebo mikrovlnná trouba.“

Odvoz odpadů opětovně zajistila Správa NP České Švýcarsko, která též poskytla informační materiály pro mladé brigádníky, jelikož cílem projektu je také osvěta v oblasti ochrany přírody. Všem dobrovolníkům patří velké poděkování.

(Text: Štěpánka Němcová, redakčně upraveno)


Chřibská Kamenice: Dobrovolníci opět čistili Kamenici od množství odpadů. (Foto: Štěpánka Němcová)

Odpady v říčce: Vedle PET-láhví se v toku nacházely také obaly od nebezpečných odpadů, části automobilů či domácích spotřebičů. (Foto: Štěpánka Němcová)

Omezení vstupu

Z důvodu likvidace následků větrných kalamit je vyloučen vstup do lesa na území NP České Švýcarsko. Chystanou návštěvu prosím odložte. Podrobnosti najdete ZDE.


Omezení vstupu do Divoké soutěsky z důvodu opravy galerií. Více informací zde.

Nepřehlédněte!

Hledáme kolegyni nebo kolegu na pozici botanička / botanik (zástup za MD). Více informací zde.


Nenechte si ujít výstavu "Lesy národního parku České Švýcarsko". Vice informací zde.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation