Skrýt nabídku

V Českém Švýcarsku se skrývá nebezpečný zločinec

České Švýcarsko, 18. 01. 2013 – V oblasti národního parku České Švýcarsko se skrývá ozbrojený zločinec, po kterém policie České republiky intenzivně pátrá. Hledaná osoba je podezřelá z přípravy vraždy a rozsáhlé majetkové trestné činnosti. Muž je ozbrojen střelnou zbraní. Správa národního parku vyzývá jak návštěvníky, tak i obyvatele blízkých obcí, aby zvážili nutnost případných výletů do národního parku.

V případě setkání s hledaným mužem správa národního parku návštěvníky žádá, aby neprodleně přivolali Policii ČR prostřednictvím linky 158 a v žádném případě se jej nepokoušeli sami zadržet.

Muž byl naposledy spatřen ve čtvrtek, 17. ledna 2012, ve večerních hodinách. Zaměstnanci stráže přírody národního parku na něj narazili při kontrole lesnického objektu v blízkosti chatové oblasti Hájenky u obce Růžová. Muž z objektu utekl a v současné době není místo jeho pobytu známé. Policie ČR v pátrání pokračuje.

Odkaz na aktuální tiskovou zprávu Policie České republiky http://www.policie.cz/clanek/krajske-reditelstvi-policie-usk-informace-p...

Bližší informace o hledané osobě včetně aktuální fotografie najdete pod odkazem: http://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=133...

Omezení vstupu

Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!
Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation