Skrýt nabídku

V neděli nabídneme pohled do říše hmyzu

České Švýcarsko, 23. 7. 2014 – V neděli, 27. července 2014, mohou zájemci v Krásné Lípě nahlédnout do života hmyzu, a to v rámci exkurze entomologa Bc. Lukáše Blažeje z muzea v České Lípě. Exkurze spojená s odchyty, určováním a poutavým povídáním začíná u Správy NP České Švýcarsko v Krásné Lípě, a to v 9.30 hodin (sraz na parkovišti před budovou vlakové zastávky Krásná Lípa město). 

"Projekt poukazuje na fakt, že zástupci hmyzu nejsou jen takzvaní škůdci, jak je občas chybně předkládáno," říká Jarmila Judová z obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko, a dodává: "Rozličné druhy hmyzu jsou naopak důležití opylovači, potrava pro jiné živočichy či uklízeči různých druhů odpadů. Hmyz má v naší přírodě své nezastupitelné funkce."

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko realizuje ve spolupráci se Správou národního parku České Švýcarsko projekt podpořený ministerstvem životního prostředí. V areálu správy národního parku v jeho rámci vznikají instalace, které mají hmyz podpořit a zároveň poslouží ekovýchovným účelům. 

Zredukovány budou asfaltové plochy, které nahradí výsadby zeleně, vzniklo rovněž broukoviště z kmenů rozličných druhů stromů, instalovány budou mezi jinými také také hmyzí hotel a dřevěné modely brouků v nadživotní velikosti. Celý areál tak poskytne prostor pro realizaci přednášek či ekovýchovných programů pro školáky či další skupiny.   


Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality jak v NP České Švýcarsko, tak v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde: http://www.npcs.cz/prosime-nerusit-hnizdime


Po vichřici ze dne 10. 3. 2019 je dočasně MIMO PROVOZ lesní areál RYSÍ STEZKA na Mezní Louce. Děkujeme za pochopení.

Nepřehlédněte!


 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation