Skrýt nabídku

V neděli nabídneme pohled do říše hmyzu

České Švýcarsko, 23. 7. 2014 – V neděli, 27. července 2014, mohou zájemci v Krásné Lípě nahlédnout do života hmyzu, a to v rámci exkurze entomologa Bc. Lukáše Blažeje z muzea v České Lípě. Exkurze spojená s odchyty, určováním a poutavým povídáním začíná u Správy NP České Švýcarsko v Krásné Lípě, a to v 9.30 hodin (sraz na parkovišti před budovou vlakové zastávky Krásná Lípa město). 

"Projekt poukazuje na fakt, že zástupci hmyzu nejsou jen takzvaní škůdci, jak je občas chybně předkládáno," říká Jarmila Judová z obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko, a dodává: "Rozličné druhy hmyzu jsou naopak důležití opylovači, potrava pro jiné živočichy či uklízeči různých druhů odpadů. Hmyz má v naší přírodě své nezastupitelné funkce."

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko realizuje ve spolupráci se Správou národního parku České Švýcarsko projekt podpořený ministerstvem životního prostředí. V areálu správy národního parku v jeho rámci vznikají instalace, které mají hmyz podpořit a zároveň poslouží ekovýchovným účelům. 

Zredukovány budou asfaltové plochy, které nahradí výsadby zeleně, vzniklo rovněž broukoviště z kmenů rozličných druhů stromů, instalovány budou mezi jinými také také hmyzí hotel a dřevěné modely brouků v nadživotní velikosti. Celý areál tak poskytne prostor pro realizaci přednášek či ekovýchovných programů pro školáky či další skupiny.   


Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality v NP České Švýcarsko a v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde .


Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!
Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation