Skrýt nabídku

Ve Hřensku se zřítil skalní blok

Ke zřícení bloku došlo 15. 10. 2009 zhruba v 7.45 v prostoru mezi čerpací stanicí a bývalou restaurací zvanou Přístav. Objemově se jednalo cca o 6 až 9 m3, resp. o ekvivalent objemu 3 osobních aut.

Při sesuvu nedošlo k žádnému zranění, nevznikly ani škody na automobilech. Poškozena byla ovšem vozovka a chodník. Silnice I/62 byla neprůjezdná a dopravu na místě řídila Policie ČR. Na místo neprodleně nastoupili pracovníci skalní čety Správy NP, kteří zahájili odstraňování zříceného bloku a zajistili místo sesuvu proti následnému padání dalších objektů na silnici.

Zřícené skalní bloky byly v odpoledních hodinách odsunuty těžkou technikou a tak uvolněn jeden jízdní pruh, který bude od dnešního večera průjezdný kyvadlově. Provoz bude řízen semafory. Prostor zasažený skalním řícením bude prozatím ohraničen betonovými zátarasy.

Přímo z místa skalního řícení již žádné bezprostřední nebezpečí nehrozí. V rámci detailního průzkumu skalní stěny byly však v blízkosti odlučné plochy objeveny další potenciálně nebezpečné bloky (jednotlivě o objemu do 1 m3), které budou v nejbližších dnech preventivně odstraněny pracovníky skalní čety při Správě NPČŠ.

Celý skalní útvar bude také osazen monitorovacím zařízením, které potvrdí či vyloučí jeho rizikovost a s tím související další případné bezpečnostní zásahy většího rozsahu.

 Zřícené skalní bloky ve Hřensku

Foto: Zuzana Vařilová

Omezení vstupu

UPOZORNĚNÍ! NA CELÉM ÚZEMÍ NÁRODNÍHO PARKU HROZÍ NEBEZPEČÍ PÁDU STROMŮ. VSTUP NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!


S ohledem na odstraňování nebezpečných stromů je ve všedních dnech od 7.30 do 15.30 UZAVŘENA TURISTICKÁ CESTA Hřensko - Tři prameny. Více informací zde.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!

Hledáme novou kolegyni / nového kolegu na pracovní pozici zooložka / zoolog. Podrobnosti ZDE.

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation