Skrýt nabídku

Víkend u Dolského mlýna v režii dobrovolníků

České Švýcarsko, 21. 9. 2016 – Uplynulý víkend u Dolského mlýna proběhl zcela v režii dobrovolníků, kteří v areálu a jeho blízkém okolí pracovali v sobotu i v neděli. Správa národního parku všem dobrovolníkům děkuje za vydatnou pomoc!

Kulturní památce Dolský mlýn se pro letošní rok 15 brigádníků věnovalo naposledy, a to v sobotu, 17. 9. 2016. Prozdili a spárovali zdivo stáje, vyspárovali oblouky vstupních dveří do mlýnice a vyklidili prostoru přízemí hotelu (příprava na jarní konzervaci prověšených kleneb), vč. vytřídění kamenů, které budou při konzervaci použity. Současně také vyklidili prostoru za stájí směrem k cyklotrase, odvezli prosátou zeminu a vytřídili 2 pytle izolačního dehtového papíru.

Brigády se "zúčastnil" i štáb francouzské televize, který zde natáčel pořad, představující Českou republiku (5 dní v Praze, 2 dny v Českém Švýcarsku - z toho půlden na brigádě, jak roztomilé a komické!). Vysílat by to měl jejich hlavní kanál někdy v půlce listopadu.


 

Foto: Natalie Belisová a Václav Sojka


Hráči celosvětové hry Geocaching se v neděli, 18. 9. 2016, opět sešli, aby se dobrovolnicky zapojili do odstraňování invazní borovice vejmutovky (původem ze Severní Ameriky) v těžko přístupných místech národního parku České Švýcarsko. Borovice vejmutovka svým rychlým růstem a intenzivním shozem jehlic znemožňuje růst původních druhů dřevin a bylin, proto správa národního parku dlouhodobě usiluje o její odstranění z lesních porostů. Celkem 37 účastníků během necelých 2 hodin vyčistilo, a to částečně za pomoci lezecké techniky, další část Okrouhlíku a zvláště pak plató přímo nad Dolským mlýnem a náhonem. Vzhledem k dešti musela být z důvodu bezpečnosti účastníků akce zkrácena.

Geokešeři plánují letos v národním parku chystají ještě tři dobrovolnické akce zaměřené na sázení prostokořených sazenic buku lesního.


Foto: Petr Kočka

Nepřehlédněte!

Hledáme novou kolegyni/nového kolegu: Ředitel/ka ekonomického odboru


DOČASNÉ VYLOUČENÍ VSTUPU DO LESA

Na území NP České Švýcarsko byl vyhlášen dočasný zákaz vstupu do lesů. Toto omezení se netýká značených turistických stezek. Zákaz vstupu platí do 30. 11. 2018.

Na území CHKO Labské pískovce platí na základě žádosti Lesů ČR (Lesní správa Děčín) zákaz vstupu do lesů na celém území, tedy včetně značených turistických stezek. Na území okresu Děčín platí zákaz do 30. 11. 2018 a na území okresu Ústí nad Labem do 23. 1. 2019 nebo do odvolání.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation