Skrýt nabídku

Vysokokozátěžová bariéra nad Hřenskem zachytila strom

České Švýcarsko, 12. 6. 2018 – Vysokozátěžová bariéra nad obcí Hřensko v Národním parku České Švýcarsko zachytila dne 2. 6. 2018 vrostlý buk. Strom rostoucí na skalním masívu nad zástavbou se rozlomil, pád větví zadržel ochranný plot. Zřícením stromu došlo k poškození bariéry, zejména k ohnutí jedné z kovových vzpěr. Oprava poškozené bariéry proběhne v nejbližších týdnech.

Instalace vysokozátěžových bariér nad Hřenskem byla dokončena na podzim 2015. Ochranné ploty v celkové délce téměř 2,5 km od té doby chrání dopravní komunikace a zástavbu v blízkosti skal před řícením drobnějších skalních bloků do hmotnosti až 20 tun, i před dalšími riziky, jako například právě před rozpadajícími se či vyvrácenými stromy.


Buk zachycený vysokozátěžovou bariérou: Bariéry chrání obec Hřensko před běžnými riziky od roku 2015. Foto: Jakub Šafránek

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality jak v NP České Švýcarsko, tak v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde: http://www.npcs.cz/prosime-nerusit-hnizdime


Po vichřici ze dne 10. 3. 2019 je mimo provoz naučný areál Rysí stezka na Mezní Louce. K dispozici je pouze dětské hřiště v blízkosti kempu Mezní Louka. Děkujeme za pochopení.

Nepřehlédněte!


 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation