Skrýt nabídku

Vysokokozátěžová bariéra nad Hřenskem zachytila strom

České Švýcarsko, 12. 6. 2018 – Vysokozátěžová bariéra nad obcí Hřensko v Národním parku České Švýcarsko zachytila dne 2. 6. 2018 vrostlý buk. Strom rostoucí na skalním masívu nad zástavbou se rozlomil, pád větví zadržel ochranný plot. Zřícením stromu došlo k poškození bariéry, zejména k ohnutí jedné z kovových vzpěr. Oprava poškozené bariéry proběhne v nejbližších týdnech.

Instalace vysokozátěžových bariér nad Hřenskem byla dokončena na podzim 2015. Ochranné ploty v celkové délce téměř 2,5 km od té doby chrání dopravní komunikace a zástavbu v blízkosti skal před řícením drobnějších skalních bloků do hmotnosti až 20 tun, i před dalšími riziky, jako například právě před rozpadajícími se či vyvrácenými stromy.


Buk zachycený vysokozátěžovou bariérou: Bariéry chrání obec Hřensko před běžnými riziky od roku 2015. Foto: Jakub Šafránek

Omezení vstupu

Z důvodu těžeb a odvozu dřeva není průchodná Mlýnská cesta (žlutá TZT a cyklotrasa 21A) z Mezné ke Třem pramenům. Uzávěra je vyznačena v terénu. Děkujeme za pochopení!

Nepřehlédněte!

Volné místo: Referent ochrany přírody 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation