Skrýt nabídku

Zájemci budou moci nahlédnout do sokolího hnízda

České Švýcarsko, 12. 5. 2014 – Správa národního parku České Švýcarsko po roce opět nabízí veřejnosti možnost nahlédnout pod vedením zkušených odborníků do hnízda sokolů stěhovavých. Pozorování proběhne v sobotu, 17. května 2014 v poledních až odpoledních hodinách. Akce vyžaduje předchozí přihlášení, počet účastníků je omezen.

“Komorní formát této akce se v předchozích letech více než osvědčil, návštěvníci se opět mohou těšit na pěkný zážitek,” říká Pavel Benda, ředitel Správy národního parku České Švýcarsko, a dodává: “Sokoli pozorování díky omezenému počtu účastníků, pečlivému výběru stanoviště a kvalitním stativovým dalekohledům snášejí velmi dobře.”

Pozorování sokolů na jejich hnízdech nabízí správa národního parku již od roku 2012, každoročně se pozorování účastní několik desítek zájemců. V případě převisu zájmu správa akci v daném roce obvykle jednou až dvakrát opakuje. Letos akcí připomíná správa parku také 10. výročí vzniku ptačí oblasti Labské pískovce.

Účastníci se mohou přihlásit e-mailem na adresu t.salov@npcs.cz, po přihlášení obdrží upřesnění místa a přesného času srazu.


Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality jak v NP České Švýcarsko, tak v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde: http://www.npcs.cz/prosime-nerusit-hnizdime


Po vichřici ze dne 10. 3. 2019 je dočasně MIMO PROVOZ lesní areál RYSÍ STEZKA na Mezní Louce. Děkujeme za pochopení.

Nepřehlédněte!


 

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation