Skrýt nabídku

Zájemci budou moci nahlédnout do sokolího hnízda

České Švýcarsko, 12. 5. 2014 – Správa národního parku České Švýcarsko po roce opět nabízí veřejnosti možnost nahlédnout pod vedením zkušených odborníků do hnízda sokolů stěhovavých. Pozorování proběhne v sobotu, 17. května 2014 v poledních až odpoledních hodinách. Akce vyžaduje předchozí přihlášení, počet účastníků je omezen.

“Komorní formát této akce se v předchozích letech více než osvědčil, návštěvníci se opět mohou těšit na pěkný zážitek,” říká Pavel Benda, ředitel Správy národního parku České Švýcarsko, a dodává: “Sokoli pozorování díky omezenému počtu účastníků, pečlivému výběru stanoviště a kvalitním stativovým dalekohledům snášejí velmi dobře.”

Pozorování sokolů na jejich hnízdech nabízí správa národního parku již od roku 2012, každoročně se pozorování účastní několik desítek zájemců. V případě převisu zájmu správa akci v daném roce obvykle jednou až dvakrát opakuje. Letos akcí připomíná správa parku také 10. výročí vzniku ptačí oblasti Labské pískovce.

Účastníci se mohou přihlásit e-mailem na adresu t.salov@npcs.cz, po přihlášení obdrží upřesnění místa a přesného času srazu.


Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality v NP České Švýcarsko a v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde .


Po březnové vichřici je dočasně MIMO PROVOZ trasa B ("modrá") lesního areálu RYSÍ STEZKA na Mezní Louce.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!
Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation