Skrýt nabídku

Výtvarná soutěž "ZDE ŤUKÁ ŽLUNA"

Správy národních parků České a Saské Švýcarsko vyhlašují výtvarnou, literární a básnickou soutěž na téma "ZDE ŤUKÁ ŽLUNA".

 

Spratřili jste na svém výletě žlunu zelenou? Pokud ne, pak právě teď je k tomu ideální příležitost, neboť si žluna vybírá svého partnera a partnerku a přitom "ťuká" do rezonujích předmětů či větví. Rozhlédněte se kolem sebe a najděte místo, odkud se ťukání ozývá. Jistě najdete i tvůrce tohoto ťukání a následně jej budete moci namalovat či o něm složit báseň nebo přímo napsat nějaký příběh.

Soutěž je vyhlášena v rámci desátého výročí založení Ptačí oblasti Labské pískovce a při příležitosti vyhlášení ptáka roku v Německu, kterým je letos právě žluna zelená.

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

Hlavním motivem obrázku musí být žluna zelená. Obrázek můžete nakreslit tužkou, pastelkami, vodovkami nebo jakoukoliv jinou výtvarnou technikou. Obrázek můžete nakreslit na papír formátu od A4 do A2. Do soutěže mohou být zasílána i kolektivní díla (o zařazení do kategorie rozhoduje věk nejstaršího autora ze skupiny). Do soutěže ovšem nemůžeme přijmout trojrozměrné výtvory.

Soutěží se v těchto kategoriích:

1. kategorie - mateřské školy a první stupeň základních škol
2. kategorie - druhý stupeň základních škol a středních škol
3. kategorie - ostatní (tedy již školou nepovinných)

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

Napsat můžete pohádku, detektivku, romantický příběh. Vždy ale musí být ústřední postavou žluna zelená. Svá díla můžete zaslat v elektronické podobě mailem nebo v tištěné či rukou psané podobě na kontakty, uvedené níže.

Soutěží se v těchto kategoriích:

1. kategorie - do 15 let (včetně)
2. kategorie - nad 16 let

BÁSNICKÁ SOUTĚŽ

Složte báseň o žluně zelené a zašlete nám ji mailem nebo poštou na uvedené kontakty.

Soutěží se v těchto kategoriích:

1. kategorie - do 15 let (včetně)
2. kategorie - nad 16 let

Uzávěrka všech soutěží je 1. června 2014.

Kontaktní osobou je Jakub Juda, 412 354 053  nebo j.juda@npcs.cz.

Svá díla zasílejte mailem na j.juda@npcs.cz, poštou nebo osobním předáním na adrese:
Správa národního parku České Švýcarsko
Pražská 52
407 46  Krásná Lípa

Obálku s vaším dílem či email označte heslem Výtvarná soutěž, Literární nebo básnická soutěž, podle toho, které soutěže se chcete zúčasnit. Své dílo opatřete jménem a věkem autora a vaší adresou.

Vyhodnocení soutěže a přehled vítězů bude uveřejněn na webových stránkách www.npcs.cz do 15.6. 2014. Ceny budou vítězům zaslány do konce školního roku.

Blížící se události
Nepřehlédněte!

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation