Skrýt nabídku

Ničivá povodeň 8. srpna 2010

V sobotu dopoledne po přívalovém dešti postihla zdejší území povodeň, která překonala i potopu roku 1845. Kolem půl dvanácté voda rozlámala vodní kolo, o dvě hodiny později zmizel můstek přes náhon a voda se přehrnula přes palírnu, v půl šesté večer se zarazila cca 30 cm pod horním překladem vchodu do mlýnice.

Následky jsou katastrofální. Je zničena lávka přes Kamenici, voda zbořila torzo palírny (vydrželo pouze zdivo, které brigádníci přezdívali). Můstek přes náhon má zbořenou pravou zídku; půl mostovky je bez dlažby, vymleté až ke klenebním kamenům. Celá břežní parcela je zanesena cca půl metru vysokou vrstvou čedičů. Stav jezu je velmi tristní. Prostor před mlýnem i v mlýně a ve sklepích je zanesen pískem a bahnem (v neděli byla odklizena jen část naplavenin z dlážděné cesty). Po několika letech dobrovolnických prací je Dolský mlýn tam, kde byl.

Omezení vstupu

Z důvodu likvidace následků větrných kalamit je vstup do lesa na území NP České Švýcarsko omezen pouze na síť značených turistických cest. Děkujeme za pochopení. Podrobnosti najdete ZDE.


Z důvodu nebezpečí pádu stromů jsou uzavřeny následující značené turistické cesty: modrá z obce Rynartice směrem Na Tokání a žlutá od skalního hrádku Šaunštejn ve směru Mezní Louka.


Omezení vstupu do Divoké soutěsky z důvodu opravy galerií. Více informací zde.

Nepřehlédněte!


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation