Skrýt nabídku

Ničivá povodeň 8. srpna 2010

V sobotu dopoledne po přívalovém dešti postihla zdejší území povodeň, která překonala i potopu roku 1845. Kolem půl dvanácté voda rozlámala vodní kolo, o dvě hodiny později zmizel můstek přes náhon a voda se přehrnula přes palírnu, v půl šesté večer se zarazila cca 30 cm pod horním překladem vchodu do mlýnice.

Následky jsou katastrofální. Je zničena lávka přes Kamenici, voda zbořila torzo palírny (vydrželo pouze zdivo, které brigádníci přezdívali). Můstek přes náhon má zbořenou pravou zídku; půl mostovky je bez dlažby, vymleté až ke klenebním kamenům. Celá břežní parcela je zanesena cca půl metru vysokou vrstvou čedičů. Stav jezu je velmi tristní. Prostor před mlýnem i v mlýně a ve sklepích je zanesen pískem a bahnem (v neděli byla odklizena jen část naplavenin z dlážděné cesty). Po několika letech dobrovolnických prací je Dolský mlýn tam, kde byl.

Omezení vstupu

UPOZORNĚNÍ: S ohledem na pokračující odstraňování následků vichřice zůstávají i nadále uzavřeny zelená TZT ve Studáneckém dole a úsek Köglerovy naučné stezky kolem Plačtivých kamenů (včetně přístupu od Malého Vlčího potoka).


Omezení vstupu do Divoké soutěsky z důvodu opravy galerií. Více informací zde.

Nepřehlédněte!

Nenechte si ujít výstavu "Lesy národního parku České Švýcarsko". Vice informací zde.


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation