Skrýt nabídku

Volná místa

Správa Národního parku České Švýcarsko vypisuje výběrové řízení na pozici:

REFERENT OCHRANY PŘÍRODY

Popis pozice:

  • spolupráce v rámci oddělení při tvorbě strategických dokumentů ochrany přírody (především plány péče pro maloplošná zvláště chráněná území, plán péče pro CHKO Labské pískovce);
  • výkon státní správy na svěřeném úseku, tj. především problematika povolování výjimek ze základních ochranných podmínek CHKO, problematika obecné ochrany živočichů a ochrany zvláště chráněných druhů živočichů dle části druhé a páté zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění;
  • zajišťování ochrany a vyhodnocování stavu lokalit soustavy NATURA 2000 a vydávání stanovisek dle § 45i a 45h zák. č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění;
  • koordinace ochrany hnízdních lokalit zvláště chráněných druhů ptáků na území CHKO Labské pískovce (spolupráce se strážní službou, komunikace s vlastníky pozemků atd.);
  • spolupráce při formulování stanovisek k územně plánovacím dokumentacím.

Požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání (min. bakalářského stupně) s přírodovědným zaměřením;
  • znalost cizího jazyka (Aj nebo Nj) na úrovni běžné komunikace (porozumění psanému textu, schopnost komunikace v běžných situacích) se vztahem k řešené problematice v ochraně přírody
  • řidičský průkaz typu B – aktivní řidič
  • zkouška zvláštní odborné způsobilosti pro výkon státní správy v ochraně přírody – výhodou

Nabízíme:

  • 11. platová třída, plat od 21 480,- Kč do 32 290,- Kč v závislosti na odborné praxi
  • 5 týdnů dovolené
  • pružná pracovní doba s pevným jádrem
  • zajištění jazykové výuky (v rámci pracovní doby, Nj, Aj) a dalšího profesního vzdělávání
  • další zaměstnanecké benefity

Nástup možný: ihned, pracovní poměr na dobu neurčitou.

Podrobnosti k náplni práce lze získat u vedoucí oddělení ochrany přírody Ing. Jany Holešinské (tel. 737 276 001, j.holesinska@npcs.cz).

Přihlášku se strukturovaným životopisem zasílejte do 15. 3. 2019 prostřednictvím e-mailu personalistce Jiřině Skalové (j.skalova@npcs.cz).

Omezení vstupu

Z důvodu zajištění klidu pro hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků jsou dočasně uzavřeny některé lokality jak v NP České Švýcarsko, tak v CHKO Labské pískovce. Podrobnosti najdete zde: http://www.npcs.cz/prosime-nerusit-hnizdime

Správa národního parku žádá návštěvníky, aby plánované výlety z bezpečnostních důvodů odložili, a to do doby, než budou zabezpečeny turistické cesty po vichřici ze dne 10. 3. 2019. Děkujeme za pochopení!

Nepřehlédněte!

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation