Požární semafor v Národním parku České Švýcarsko přepne v noci ze středy na čtvrtek na červenou, tedy nejvyšší stupeň výstrahy před požárním nebezpečím.
Národní parky České Švýcarsko, Krkonošský národní park a Národní park Podyjí vyhlašují fotografickou soutěž Divoké národní parky. Jejím tématem je biologická rozmanitost národních parků zachycená v její přirozené, syrové a skutečné podobě.
V tomto týdnu byla dodavatelskou firmou zahájena údržba dřevěných prvků Mariiny vyhlídky na Jetřichovicku. Údržba zahrnuje obroušení dřevěných prvků vrcholového altánu a jejich následné ošetření olejovým nátěrem, který dřevo ochrání před povětrnostními vlivy.
České národní parky letos poprvé společně oslaví Evropský den chráněných území. Pod heslem „Spojeni přírodou“ připravily národní parky České Švýcarsko, Krkonoše, Podyjí a Šumava na sobotu 23. a neděli 24.
Správa Národního parku České Švýcarsko dnes v 10 hodin převzala od Hasičského záchranného sboru ČR požářiště v oblasti mezi obcemi Rynartice, Dolní Chřibská, Doubice a lokalitou Na Tokáni.
Platí noční zákaz vstupu do lesa od 22 do 6 hodin (více informací o stupních požárního rizika ZDE.). K přepnutí na nejvyšší úroveň dojde v noci z 24. na 25.6.2026.