Skrýt nabídku

Poděkování dobrovolníkům

23. 8. 2010 - Správa Národního parku České Švýcarsko děkuje všem dobrovolníkům, kteří ochotně obětovali své volno a pomohli znovu zprůchodnit kulturní památku Dolský mlýn, těžce poškozenou povodní. Zvláštní dík pak patří manželům Tržilovým z Ústí nad Labem, dětskému táboru Pěchoťáků a jejich vedoucím.

Upozorňujeme, že doposud není k mlýnu přes Kamenici jiný přístup než přes betonový můstek, lávka u mlýna byla zničena. Zároveň všechny žádáme, aby se v areálu mlýna pohybovali opatrně a v žádném případě nelezli po stěnách budov. Kromě ohrožení vlastního zdraví hrozí zřícení zdiva.

Výkon dobrovolníků dokumentují srovnávací fotografie zachycující areál Dolského mlýna po opadnutí vody a po úklidových pracích. 

Areál před úklidem

Areál po úklidu

Mostek přes náhon před úklidem

Mostek přes náhon během úklidu (práce budou dále pokračovat)

Omezení vstupu

Z důvodu likvidace následků větrných kalamit je vstup do lesa na území NP České Švýcarsko omezen pouze na síť značených turistických cest. Děkujeme za pochopení. Podrobnosti najdete ZDE.


Z důvodu nebezpečí pádu stromů jsou uzavřeny následující značené turistické cesty: modrá z obce Rynartice směrem Na Tokání a žlutá od skalního hrádku Šaunštejn ve směru Mezní Louka.


Omezení vstupu do Divoké soutěsky z důvodu opravy galerií. Více informací zde.

Nepřehlédněte!


Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation