Skrýt nabídku

Dopravní omezení z důvodu bezpečnostního kácení

České Švýcarsko, 23. 12. 2019 – Z důvodu bezpečnostního kácení smrkových souší podél státní silnice č. III/25861 v úseku mezi Hřenskem a Mezní Loukou bude silnice uzavřena v termínu od 6. 1. 2020 do 28. 2. 2020, a to ve všední dny vždy v časech od 7.30 do 15.30 hodin.

Po celou dobu provádění prací bude nadále zajištěn průjezd autobusových spojů veřejné hromadné dopravy, jakož i případný průjezd vozidel integrovaného záchranného systému. Spolu s projíždějícími autobusy bude v omezené míře také možný průjezd dalších automobilů.

V brzkých ranních hodinách a odpoledne, jakož i o víkendech bude silnice běžně průjezdná.


UPOZORNĚNÍ: Od středy 15.1.2020 linkové autobusy opět zastavují na zastávkách "Hřensko, úpravna vody" a "Hřensko, Pravčická brána"!

Stále však zůstává uzavřená červeně značená turistická trasa Hřensko - Tři prameny, a to v době uzavírky silnice, tj. v pracovní dny od 7.30 do 15.30. Pěší návštěvníci mohou v této době využít v uzavřením úseku linkový autobus.


Uzavírka ve Hřensku, vyznačení na mapě

Uzavírka silnice ze Hřenska do Mezní Louky: Provoz na silnici bude omezen ve všední dny v časech od 7.30 do 15.30 hodin, od 6. ledna do 28. února 2020

Omezení vstupu

UPOZORNĚNÍ! NA CELÉM ÚZEMÍ NÁRODNÍHO PARKU HROZÍ NEBEZPEČÍ PÁDU STROMŮ. VSTUP NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!


S ohledem na odstraňování nebezpečných stromů je ve všedních dnech od 7.30 do 15.30 UZAVŘENA TURISTICKÁ CESTA Hřensko - Tři prameny. Více informací zde.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!

Hledáme novou kolegyni / nového kolegu na pracovní pozici zooložka / zoolog. Podrobnosti ZDE.

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation