Skrýt nabídku

První setkání pracovní skupiny pro turizmus a regionální rozvoj

České Švýcarsko, 11. prosince 2019 – V pondělí, 9. prosince 2019, se v budově Správy Národního parku České Švýcarsko uskutečnilo první setkání pracovní skupiny pro turizmus a regionální rozvoj. Pracovní skupina byla zřízena při Radě Národního parku České Švýcarsko, která je ze zákona poradním orgánem ředitele správy parku.

V nové pracovní skupině zasedli zástupci místních samospráv a kraje, podnikatelů, neziskových organizací a státní ochrany přírody. Skupina má být platformou pro vzájemnou výměnu názorů i pro hledání společných témat v oblasti turizmu a regionálního rozvoje. Primárně se zaměří na národní park a jeho bezprostřední okolí, v případě některých témat, jako například dopravy, ovšem s přesahem do širšího regionu.

Jako prioritní úkoly skupina během pondělního jednání identifikovala iniciování územní studie pro region národního parku, usměrňování návštěvnických toků a snižování negativních dopadů nadměrného turizmu na přírodu a místní obyvatele, podporu financování projektů v oblasti regionálního rozvoje, které vyplynou ze vznikající studie potřeb regionu, ale také například připomínkování návrhu nového návštěvního řádu národního parku, který vznikne v souvislosti se změnou zákona o ochraně přírody a krajiny z roku 2017. Další jednání pracovní skupina naplánovala na březen příštího roku.


Úvodní jednání: První jednání pracovní skupiny pro turizmus a regionální rozvoj v regionu NP České Švýcarsko. Foto: Richard Nagel

Omezení vstupu

UPOZORNĚNÍ! NA CELÉM ÚZEMÍ NÁRODNÍHO PARKU HROZÍ NEBEZPEČÍ PÁDU STROMŮ. VSTUP NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!


S ohledem na odstraňování nebezpečných stromů je ve všedních dnech od 7.30 do 15.30 UZAVŘENA TURISTICKÁ CESTA Hřensko - Tři prameny. Více informací zde.


Z důvodu havarijního stavu je UZAVŘEN PŘÍSTUP do altánu na Mariině skále. Vyhlídka před altánem je přístupná.


Z důvodu nevyhovujícího stavu mostků je OMEZEN PŘÍSTUP na skalní hrad Šaunštejn. Více informací zde.

Nepřehlédněte!

Hledáme novou kolegyni / nového kolegu na pracovní pozici zooložka / zoolog. Podrobnosti ZDE.

Naši partneři

Nationalpark Sächsische Schweiz

Park Narodowy Gór Stołowych

EUROPARC Federation